За форума

Нормалното функциониране и развитие на форума
dtz
постоянно присъстващ

Re: За форума

Post by dtz » Sun May 24, 2015 11:07 pm

Благодаря, ще пробвам да изчистя бисквитките,
браузърЪ е квото даде андроида 4.4.2 - предполагаме ОК,
римембър ми- то е отметнато.
Да уточня, че не мърморя, просто ми стана интересно да не би да е някой нов елемент от сигурността на новата версия.
Поздрави *DRINK*
Do not deny the joy of slavery
To one who does not wish to be free.

metalniat
Администратор
Любим несгъваем: SOG Pentagon
Любим сгъваем: Cold Steel AK-47

Post by metalniat » Mon May 25, 2015 6:58 am

Не, в това отношение, няма промени, всичко си е по старому. По-скоро е от браузъра.

plambi
Глобален модератор
Любим несгъваем: Chris Reeve Professional Soldier Insingo
Любим сгъваем: Lone Wolf Blackfoot

Post by plambi » Mon May 25, 2015 7:04 am

Може да пробваш и следната новост - "Manage “Remember Me” login keys", намират се в потребителския панел -> Profile -> Manage “Remember Me” login keys или ucp.php?i=ucp_profile&mode=autologin_keys

Изчистваш всички досега раздадени ключове, логваш се наново със запомняне...
In nidor eGo fides.

servantesss
постоянно присъстващ

Post by servantesss » Tue May 26, 2015 10:53 am

Само за протокола, тая новата визия почти ме отказа :(
Боря се от няколко дни, но усещам, как желанието ми да влизам намалява прогресивно и предпочитам да преглеждам другите два форума....
Значи накратко - разбрах, че мога да си избера да се покажат само непрочетените мнения, но примерно ако искам да вляза в раздел търговия и да прегледам там непрочетените - по никакъв начин не мога да разбера с един поглед, кое е новото и кое вече е прочетено. Няма индикация, само като застанеш върху темата с мишката ти излиза дали е непрочетено, но това е безумно досадно да обикаляш всяка тема и да изчакваш някакви надписи. Определени теми имат нещо като анимация, но и там ми е непонятен принципа, отново от анимираните има и прочетени и непрочетени. Изобщо го няма комфорта на това да отворя форума и да се насладя, дето се вика с две движения да видя новите неща, да преценя кое да чета..... знам, че новото трябва да дойде, но дали не може да се измисли да се открояват някак си непрочетените мнения.... удебелен шрифт, друг цвят, анимация някаква...нещо...

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Tue May 26, 2015 10:56 am

Непрочетените мнения светят в червено, прочетените са в синьо.
Аз съм далтонист и ги различавам нормално.

servantesss
постоянно присъстващ

Post by servantesss » Tue May 26, 2015 11:01 am

metalniat wrote:Непрочетените мнения светят в червено, прочетените са в синьо.
Аз съм далтонист и ги различавам нормално.
ВЪХ! Съжалявам, и аз не виждам цветовете и изобщо не съм забелязал че тия тънки контури са оцветени.... :wallbash:
Мамка му, изтеглих късата клечка, шибани цветове!!! Баш в хобито ли ще намерят да ми се бъркат :cry:

Извинявам се още веднъж явно повредата е в моя телевизор, даже преди малко направих екранна снимка как не се отличава от моите мнения кое е прочетено и кое не, първите две са прочетени а третата има непрочетено, но за целата трябва цветоусещане...
Image

Корбет
постоянно присъстващ

Post by Корбет » Tue May 26, 2015 12:16 pm

И аз отдавна мислех да питам няма ли начин оцветяването на непрочететните теми да бъде по-ярко/дебело или по плътно вътре в кръгчето с цел набиване на очи?

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Tue May 26, 2015 12:30 pm

Няма начин, така е заложено в самия стил.
Каквото мога правя, но не всичко зависи от мен.

Брадли
ножоманиак

Post by Брадли » Sat May 30, 2015 10:20 pm

Бърз въпрос към господата от екипа на форума.

Новата форумна платформа има ли опция за гласуване/оценяване на мнения като полезни и неполезни - не знам как се нарича - може би рейтингова система.

Питам защото често се случва след като някой напише нов пост с добра информация след него да има няколко "бланкови" поста с емоткони - наздрвици, палци горе, браво и прочее;

-> според вас ако форумната платформа го позволява не е ли по-удобно да има опция за гласуване за един пост като полезен или неполезен такъв с "+" / "-" или " *THUMBS UP* " " *thumbdown* "

Аз лично бих я използвал регулярно за почти всеки пост на колеги и много бих се радвал да получавам обратна връзка за нещата, които аз поствам - така се получава съответен feedback дали това което се споделя като информация форумното множество намира за полезно или не.

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Sat May 30, 2015 11:06 pm

не, няма подобно нещо

Брадли
ножоманиак

Post by Брадли » Sun Sep 06, 2015 3:34 pm

Бърз въпрос - къде да слагам линкове към обяви /в други сайтове - /аукцион, олx и подобни/, които смятам за добри /дали рядък нож - дали добра цена/ и от които може да се възползва някой колега?

plambi
Глобален модератор

Post by plambi » Sun Sep 06, 2015 3:41 pm

Бърз отговор - никъде...
1. Рекламата на фирмите и майсторите, и търговията с ножове се извършват само и единствено в раздел "Търговия и реклама"! Теми или постове извън него се преместват или изтриват. Могат да се рекламират само активни членове на форума. Обяви, касаещи трети лица, които нямат общо с този форум се изтриват. Обявите и/или рекламите на наказани, изгонени или изтрити членове се изтриват.
Съгласно правилото, тук няма място за реклама на външни физически или юридически лица, нечленуващи във форума.
Ако в конкретна тема възникне интерес към дадено изделие, е допустимо публикуване на линк към външен ресурс (онлайн-магазин).

Всякакви други субективно "изгодни" сделки са нежелана реклама, основната идея на форума далеч не е търговия, нито пък табло за обяви...
In nidor eGo fides.

Брадли
ножоманиак

Post by Брадли » Sun Sep 06, 2015 3:43 pm

:oops: :sorry: :ok: :thanks:

да речем примерна ситуация - с колегата кукри се заговаряме за кукритата на колд стиил в темата за кукритата им, в същото време съм видял някъде колд стиилско кукри на добра цена и вметвам - абе кукри - сещам се за една добра обява - ек тука един линк, може да ти хареса - така бива, нали?

*DRINK*

plambi
Глобален модератор

Post by plambi » Sun Sep 06, 2015 3:49 pm

Никой още не е отменял Личните съобщения, ако се заговорите с даден колега, едно ЛС с хубава оферта е признак на тотална колегиалност... За предпочитане е обаче, това действително да става на ЛС.

Непоискани от никого оферти, само щото тук или там имало далавера не са желани тук. Да не превръщаме форума в битак и bgmama.com.

Целата е събиране на познания и обогатяване на ножарската култура, а не далаверката...
In nidor eGo fides.

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Sun Sep 06, 2015 4:19 pm

Стефчо, ти нали си имаш такава тема, ама си я забравил - в раздел Фирми и майстори - viewtopic.php?f=27&t=4123

Post Reply

Return to “Администрация”