Самобръсначки и пособия за бръснене

Пособия за бръснене
Post Reply
servantesss
постоянно присъстващ

Re: Самобръсначки и пособия за бръснене

Post by servantesss » Fri Apr 21, 2017 11:21 pm

Пристигна пущината, много е красива наживо:
Image

Имам си и 5 ножчета Федър - подарък:
Image

metalniat
Администратор
Любим несгъваем: SOG Pentagon
Любим сгъваем: Cold Steel AK-47

Post by metalniat » Sat Apr 22, 2017 7:14 am

Честито! Едуин Джагър използват същия храм като този на Ролс Ройс. Отвътре обаче е замак, не е месинг.

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Mon Apr 24, 2017 1:38 pm

Image
Image
Image

sigman
разучаващ

Post by sigman » Mon Apr 24, 2017 6:29 pm

Четката на Омега е страаааашна... за Сланта няма кво да кажа... четката я имам от 3 г не е мръднала, а прави пяна от всичко за секунди...

plamen.gilev1
любопитен

Post by plamen.gilev1 » Tue Apr 25, 2017 8:29 pm

Здравейте на групата,имам една дилема до сега съм ползвал доста самобръсначки (класически),сега се двоумя между merkur 39c slant и merkur progres,моля за мнения и препоръки коя да избера.

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Tue Apr 25, 2017 8:34 pm

Според мен Меркур Прогрес е по-добре, поне ще имаш 5 степени на бръснене, от които да избираш най-подходящата

jojo
любопитен

Post by jojo » Tue Apr 25, 2017 8:54 pm

Аз пък понеже чета амерканския форум и разбрах, че Меркур изпуснали патента за Футур да изтече и си поръчах сутринта едно МингШи ( Китайски Футур ) заедно с едно Уиши, че много го хвалят.
Но колега дай да подходим по-сериозно по темата. Казваш пробвал си много бръсначки. Ами сподели какво търсиш, та да кажем какво да си вземеш. Така малко ми идва аз не мога да избера та изберете ми вие. А какви са критериите за покриване? :)
Ако търсиш всякаква агресивност според това на какъв кеф си сутринта/вечерта. Тогава със степени, което води към Прогрес, подкрепям колегата.
Ако искаш агресия, да се бръснеш с едно минаване, да рискуваш втърдяване и изостряне на брадата за половинки/деца, тогава сланта. Ама ако ще взимаш слант, наистина се зачети по форумите за споделените впечатления. Брадата става по остра понеже се реже косъма под ъгъл. По гладко е след нея, но брадата расте по бързо, водещо логично до по-често бръснене. Двете в комбинация предполагам ще доведе до повече мрънкане от половинката и разни "бошка" от палетата, както казва моя племенник като му се появя с 2-3 дневна брада. ;)

f(x)dx
постоянно присъстващ

Post by f(x)dx » Wed Apr 26, 2017 9:05 am

jojo, как може брадата да расте по-бързо в зависимост с каква самобръсначка си се обръснал?
Да не би тор да сипваш нещо?

jojo
любопитен

Post by jojo » Wed Apr 26, 2017 10:01 am

f(x)dx wrote:
Wed Apr 26, 2017 9:05 am
jojo, как може брадата да расте по-бързо в зависимост с каква самобръсначка си се обръснал?
Да не би тор да сипваш нещо?
Аз споделих знания и мнение. Нямам нито времето нито желанието да си правим урок по биология и растеж на косъм и стимулиране на същия. Има достатъчно информация в нета за който иска да се облагороди да пита чичо Гоши ( Гугъл ) :) успешен ден на всички.

f(x)dx
постоянно присъстващ

Post by f(x)dx » Wed Apr 26, 2017 10:15 am

а според мен е редно да си стоиш зад думите и да обясниш.
За мен няма никаква логика брадата да расте по-бързо, ако я обръснеш с една самобръсначка, и по-бавно с друга.
Косъмът си е косъм

metalniat
Администратор

Post by metalniat » Wed Apr 26, 2017 10:31 am

От началото на миналата седмица се бръсна със сланта на Меркур и честно казано не съм забелязъл по-бърз растеж.
Нито е по-боцкаща. Расте по същия начин, както с всяка друга самобръсначка. :)

amrasel
разучаващ

Post by amrasel » Wed Apr 26, 2017 1:04 pm

По-скоро честотата на бръснене би оказала влияние върху брадата.

jojo
любопитен

Post by jojo » Wed Apr 26, 2017 8:33 pm

Не са ми ясни правилата на форума за постване на външни линкове та ще рискувам с LGTFY ;) :
Не ме разбирайте погрешно, ама отделил съм време да чета с месеци преди да си позволя дори да се регистрирам и да споделя мнение. Ама наистина лекции не ми се държат. Нито съм ви на опита с класическите бръсначки, нито на форумния статус. Отново казвам, че споделих мнение което не налагам. Ако някой го интересува ок, ако някой не го пак ок.
Ако искам слант, ще си взема слант за да видя. Бил най-препоръчван за чувствителна кожа, каквато смятам че имам. Ама същото казват и за бръсначките със степени тип Футур ;) Но всичко в тоя свят е въпрос на вкус, казало кучето и ... Пол обожава Британския Пластмасов Уилкинсън. Кен умира за класическите си Жилети. Мантата му дай да тества евтини неща. Ник е влюбен в Меркура си. YMMV
Аз съм доволен от Уилкинсъна, но понеже съм още нов и не ми е добра техниката та дори на контра остават леки връхчета на врата и брадата и така дразнят и болят... С китайския клонинг на Тек Джунджи и двата варианта пластмасова/метална дръжка, със същата техника ми е супер с 3 минавания DFS/BBS почти без дразнене, а все по често без никакво :) А още се мъча с кенчета гелове, щото съм чиип ес мадъфакъ и съм си ги платил и ще си ги доизползвам. Чакат Арко стикче и Нивеа крем за тест с зелена Омега от ДМ. Повярвах си и за това направих поръчката на гореспоменатите бръсначаки Уиши и МингШи. Като пристигнат ако ми остане време ще кача снимки. Но със сигурност ще споделя впечатления и сравнение спрямо другите които имам и ползвам. Който има нерви в голямата и проширна друга българска тема/форум за бръснене също има БГ мнения за сланта и ефектите/дефектите. Ама неам нерви след месеци четене да ви търся и там мненията признавам си :) а може би беше тук из форума знам ли ;) Ще е срамота ако е мнение от вашия форум.
Но генерално винаги съм бил патриот и за българското. Спомням си навремето когато започнах самостоятелния си живот, че първото нещо което ъпгрейднах при себе си беше да хвърля Карото и четката за да мина на гел Жилет, че било голяма гъзария. В по-новата си история купувах/м Нивеа и Лореал щото рекламират ги хвалят ги доволни са хората внос са ;) гъзария разбираш ли.
От миналата година след облагородяването си по Американски, Немски, Италиански и Български форуми. Все по често се оглеждам в БГ и съседите. Щото като се зачетеш в етикета е все едно и също. А хората навънка се избиват за нашите продукти и плащат луди пари за доставки на някой тарикат колега съфорумник който така ги дере във всички всевъзможни онлай шопове. И те доволни и препоръчват ли препоръчват. Та след като си изхабя наличните ще направя тур из всички БГ марки за да си харесам моето :) че наистина не виждам защо да не спонсорирам българската икономика вместо чуждите :)
Респект и дълъг живот ;)

plamen.gilev1
любопитен

Post by plamen.gilev1 » Thu Apr 27, 2017 3:36 am

И сега пак по-темата,всеки за себе си търси идеалната самобръсначка,тъй като съм минал през доста модели Gillette със степени ,които ми идват малко mild или както там го наричате ако и merkur progres бръсни по този начин ,няма да ми допадне.Може би до сега merkur c34hd ми пасва най много иска ми се малко по агресивна от него ,че с годините които е ползвам се изгуби насладата от нея.

universum
редовен
Любим несгъваем: Mora Craftline Allround, Mora Classic
Любим сгъваем: Kershaw Nerve

Post by universum » Thu Apr 27, 2017 5:46 am

Четири съкращения видях в поста и не съм ходил да търся какво значат.

Положителното, което извлякох е, че поръчах едно Мингши.

Мюле R89 ми върши добра работа и над 100 лв. за Меркур прогрес не бих дал. Но като е 16 лв. от Китай, ще се тества.

Post Reply

Return to “Бръсначи и самобръсначки”