Gerber Dime

Практичните неща
Post Reply
мечков
редовен
Любим несгъваем: Cold Steel G.I Tanto
Любим сгъваем: 1001 Други

Gerber Dime

Post by мечков » Fri Apr 14, 2017 4:05 pm

Миналата година на път за морето го видях в един Шел и очите ми останаха в него, кой ли не питах за точки - ядец.
Тази година с наближаването на лятото и по-леките дрехи и екипировка му дойде времето да го купя и след близо месец ежедневно носене и ползване да Ви го представя:
Предварително се извинявам за качеството на някои снимки - макрото на телефона (бившият) нещо се е бъгнало, но като ми блестеше слънцето в очите, чак вкъщи го забелязах.

Image

Тулчето, както виждате е доста дребно, но си има всичко необходимо за едц помощник:
1.Клещичка - По-скоро яка пинцета - справя се с дребни задачи,резачката за кабели няма засечка и те се плъзгат - поправимо е . Резах бирената капачка с нея- зор работа.
Иначе си е добре напасната и няма разминаване при върха.
Image
2. Отварячка за бутилки
Image
3. Ножче - малко,но върши работа - заводски бръснеше;след капачката нямаше щети по РР.
Image
Image
4. Ножичка-най ползвана бе тя през времето в което го имам - велкро;пластмасови бутилки;паракорд,хартия....без проблеми се справя.
Image
Image
5.Ножче за отваряне на пакети и кашони - голям кеф - край на опулените погледи в еконта като изкарам Бедлама да си отворя пратката :D
Image
6.Пиличка с малка плоска отверка - слаба работа и нефункционална при отворено положение заради отварячката за бутилки.
7.Плоска голяма отверка - ми...отверка.
8.Пинцети,които спред мен са една идея по-добри от викториноксовите,защото са скосени под ъгъл,а не са плоски отпред.

Ето го и сравнен с конкурента му от Ледерман
Image
Image
Image
Тук си личи импотентната пиличка.

Давид и Голиат
Image
Image
Image
...в битка ;D
Image

Сравнен с другите ми мъници по джобовете
Image

В заключение ще кажа,че това е един страхотен туул и въпреки дребният си размер е доста тежък и масивен (65gr.) Като цена е по евтин от Ледерман,а като качество не отстъпва,харесва ми,че е напълно разглобяем с нормални торксове,напаснат е и покритието е що-годе прилично.
Image
Има го и в по-палави цветове
Image
Image
Image
Image

universum
редовен
Любим несгъваем: Mora Craftline Allround, Mora Classic
Любим сгъваем: Kershaw Nerve

Re: Gerber Dime

Post by universum » Fri Apr 14, 2017 4:27 pm