MORA - всичко за марката

Раздел за фирмите-производители
Post Reply
SVORD
любопитен

MORA - всичко за марката

Post by SVORD » Sun Apr 29, 2012 9:44 pm

SVORD wrote:Когато търсих къде да постна долното видео, с огорчение открих липсата на поредната обширна тема във форума :evil: ! Време е да я възстановим отново ........

Та тоя пич е поредния вероятно от хиляди други, който открива разликата в качеството между "старото" и новото производство на марката :!: Не е нормално какъвто и да е нож да понесе толкова сериозни поражения след такова ползване ;) ! Вярно, неръждавейка е , но старата карбонка за сравнение е с 1мм по тънка ;) и нямаше каквито и да е щети ! Явно ценовия натиск на китайците ги кара да играят тяхното хоро :evil: .....

heykel_nikolov
почетен член

Re: MORA - всичко за марката

Post by heykel_nikolov » Tue Jul 31, 2012 1:11 pm

Представям един нож от марката,но от старото производство-на Фрост!Модела се казва:
Frost Traditional Hunting Knife 277 GB-L
Дължина на острието:100 мм ламинирана карбонова стомана с меки два слоя от двете страни!По каталог твърдоста на средния слой е дават около 60-61 Рокуела!В горната част стоманата е леко скосена от двете страни,ненужно според мен!
Image
Image
Ръкохватка:Типична скандинавска дръжка под форма на бъчвичка!Любима на повечето ползватели на такъв тип ножове и на хора занимаващи се с правенето на ножове и дръжки!Твърдо дърво хванато здраво между две месингови големи капачки:
Image
Кания:Кожена.Типична за такъв тип ножве от тези страни!Ножа стои прекрасно в нея,за което спомага и едно допълнително приспособление към нея-допълнителна кожа с отвор държащ здраво месинговия придатък опашката на ножа в края на дръжката!Това допълнение спомага за по-доброто държане на ножа в канията и при заперчимяването на меката опашка.
Image
Image
Image
В общи линии ножчето е симпатичен и елегантен мъник със своите размери и при евентуална работа по дялкания на дърво или ползване в ловни ситуации при по малък дивеч би се справил чудесно!
Image
Image
В момента модела вече не се произвежда,ако не се лъжа??Има го наличен само по разни сайтове и то с доста височка цена:
http://www.traditionalwoodworker.com/Mo ... /113-3105/
Още няколко сними на ножа на линка:
http://heykel.snimka.bg/hobby/frost-tra ... ife.692695
P-S:Ножа не е за продаване-на един мой приятел е!Даде ми го за полиране на месинга,острие и дърво и леко подхранване на канията!

Zlatolin
редовен

Post by Zlatolin » Tue Jul 31, 2012 3:52 pm

Има го, Батка, ама не пише Frost, а Mora и струва около 80 лв., а на кутията картинката е на нож с марката Frost *pardon*
Ето го:
http://outdooractivebg.com/product.php?prid=2752

Затова не гo купих, щото не е Frost ... намират се бройки и в Каммартон.
"Злой чечен ползит по берег, точит свой кинжал ... "

heykel_nikolov
почетен член

Post by heykel_nikolov » Tue Jul 31, 2012 5:42 pm

Няма ядове,че пише Мора!Ножа е много добе направен и ако не ти се свидят 80 лева го вземи!Ножа много ми хареса! ;) Нищо че е от по-новото производство!

Брадли
ножоманиак

Post by Брадли » Thu Nov 08, 2012 6:39 pm

Това случайно някой да го е виждал в магазина на подуяне и каква му е цената?
Image
http://www.moraofsweden.se/adventure/co ... vy-duty-mg

Image
http://www.moraofsweden.se/adventure/bushcraft-black

metalniat
Администратор
Любим несгъваем: SOG Pentagon
Любим сгъваем: Cold Steel AK-47

Post by metalniat » Thu Nov 08, 2012 7:23 pm

няма го

Брадли
ножоманиак

Post by Брадли » Thu Nov 08, 2012 7:33 pm

ке чакаме - подарих 5 трифлекса миналата зима на ловната дружинка - родиха се момчетата :mrgreen:

universum
редовен
Любим несгъваем: Mora Craftline Allround, Mora Classic
Любим сгъваем: Kershaw Nerve

Post by universum » Fri Nov 09, 2012 7:35 am

За Мора Robust отправих запитване до електронния магазин на Камартон кога смятат да почнат да го внасят.
Отговорът беше, че нямат представа. Може би трябваше направо към Каммартон да пиша.

Ето и писмото. Края на септември беше.
> Здравейте!
>
> Бих искал да се осведомя дали ще продавате скоро новите модели на Мора.
> Става въпрос за Mora Craftline HighQ Robust и Мора Craftline HighQ
> Allround carbon.
> Другото, което искам да спомена е, че не намерих в магазините ви
> класическите мори с червени дръжки без гард.
>
> Благодаря за вниманието!

Здравейте,

за момента нямаме информация кога ще започнем да внасяме тези модели на Мора.
Когато получим такава, ще Ви пишем, надяваме се да не е прекалено късно.

С уважение,
Мартин Митков

f(x)dx
постоянно присъстващ

Post by f(x)dx » Fri Nov 09, 2012 9:34 am

universum wrote:За Мора Robust отправих запитване до електронния магазин на Камартон кога смятат да почнат да го внасят.
Отговорът беше, че нямат представа. Може би трябваше направо към Каммартон да пиша.
Не мога да спра да се учудвам на бълграските търговци. Аз имах подобна случка с официалния вносител на Опинел. Преди време един пич пита тук за Опинел №8 Outdoor. Опинел, ама с гумирана дръжка, серетация, свирка. Модерна работа. На картинка ми хареса и веднага отправих запитване към фирмата. Отговорът беше подобен - не знаем точно, сигурно като се появи в продажба официално (по това време имаше само съобщение, че ще го пускат в сайта на Опинел). Предложиха ми да следя сайта.
Е, беше миналата година по това време. Минаха няколко месеца, половин година. аз редовно си влизам в сайта - познайте има ли го модела.

междувременно той излезе в ибей и в някои други интернет магазини, от които си купувам неща. Досега пет пъти да съм го купил, но нещо го разлюбих.

та мисълта ми беше - как може да не знаеш? Нали си официален дистрибутор. Получаваш запитване, има търсене значи. И ... нищо.

И навсякъде е така, имам чувството, че българският търговец седи и чака някой да му дойде на крака и да купи каквато стока има в момента, че и на по-солена цена. Е да ама сме 21 век.

Не го разбирам аз това и туй то. Сигурно щото не съм търговец. Тук има много търговци, ако могат да обяснят тяхната гледна точка, поне да знам защо се получава така и да не се занимавам. Направо ще си купувам през интернет и толкоз

heykel_nikolov
почетен член

Post by heykel_nikolov » Fri Nov 09, 2012 11:43 am

Предполагам Камартрон са се наблъскали до гуша с модели на Мора и за това гледат да разчистят това по склада им и едва тогава да направят нова заявка на едро!Освен това еуфорията покрай Морите отмина преди около 3-4 години и сега от прекомерното насищане с тях на пазара на хората им омръзна предполагам?
И аз питах едни от дилърите за нашия регион за някой неща,които ми харесваха и смятах че може да вървят и да се продадат,но казаха че също не знаят?Явно решават шафовете кога да се правят поръчки?Не знам?

universum
редовен

Post by universum » Fri Nov 09, 2012 2:55 pm

В Камартон имат от ергономичните Мори, бивши Ериксони с дебелата гумирана дръжка.
Вече ги няма на сайта на Мора. Скоро си взех една карбонка от тях.
Имат и доста от Мора 2000, май са се презапасили, щом мине не мине и ги пускат на "промоция".
За сметка на това нямат от дебелите 3.2 мм карбонови остриета, независимо стара или нова серия.

Нямат и от класическите Мори. Като изключим една ламинирана и една двойка карбон дето се мъдри на сайта в интернет, но липсва по магазините им.

Като се замисля, те ако поръчат от новите модели, най-вероятно старите ще продължат да вървят слабо. Даже и по-слабо от сега, за сметка на новите.

f(x)dx
постоянно присъстващ

Post by f(x)dx » Fri Nov 09, 2012 6:44 pm

universum wrote:Като се замисля, те ако поръчат от новите модели, най-вероятно старите ще продължат да вървят слабо. Даже и по-слабо от сега, за сметка на новите.
Ами те хората затова са измислили промоциите. Пусни Мора 2000 на 20 лева и да видиш какво ще стане. Вчера се задържа няма и 30 минути преди да я отнесе Сервантес. Хем не беше чисто нова

Ама ще загубиш някаква сума - има го и това, важното е, че ще освободиш пари за нова стока, към която очевидно има интерес.

То разбира се на теория е лесно, на практика - трудно, обаче в чуждите сайтове как може, а у нас - не?

Надявам се модераторите да не го приемат това за разводняване на темата и да го изтрият или преместят.
Според мен какво е обслужването от официалния дистрибутор си е важна информация за тези ножове.

universum
редовен

Post by universum » Sat Nov 10, 2012 9:43 am

Зеленият компаньон е чудо, но надали скоро ще се появи.
3.2 мм карбон с идеалния цвят.

f(x)dx
постоянно присъстващ

Post by f(x)dx » Mon Nov 12, 2012 11:12 am

На който не му се чака:
http://www.heinnie.com/Knives/Mora-Kniv ... -304-7549/

и карбонка:
http://www.heinnie.com/Knives/Mora-Kniv ... -304-7173/

има и промоция, но дръжката е оранжева (което за мен е по-хубаво, че се намира по-лесно като го изтървеш в тревата)

http://www.heinnie.com/Companion-Stainless/p--9398/

С 6 паунда доставка цената се връзва на 40-50 лева в зависимост от модела.

Сивия
разучаващ

Post by Сивия » Mon Nov 12, 2012 12:49 pm

Купих си два броя Mora Robust от един финландски сайт (за съжаление, не изпращат до България) - много солиден и удобен нож. острието е дебело и здраво, дръжката осигурява стабилен хват.

Забелязвам, обаче, че и в Германия още не са ги пуснали.

Мисля да си взема 1-2 Companion Stainless и да приключа с морите... за тая година. *pardon*

Post Reply

Return to “Общи дискусии за отделните марки”