Дискусия за самоотбраната с нож

Всички бойни изкуства, свързани с ножове
Post Reply
Звяра
редовен

Дискусия за самоотбраната с нож

Post by Звяра » Fri Apr 27, 2012 11:54 am

Djack wrote:Тази тема, не е ли гадна бе хора? Аз гледам на ножовете по друг начин! Дори не виждам в тях средство за самозащита, камо ли за нападение! То е ясно, че стават такива неща, ама да се превръщаме в криминален бюлетин? Не знам, може аз да не съм прав!
Поздрави!
Дичо wrote:
Djack wrote:Тази тема, не е ли гадна бе хора? Аз гледам на ножовете по друг начин! Дори не виждам в тях средство за самозащита, камо ли за нападение! То е ясно, че стават такива неща, ама да се превръщаме в криминален бюлетин? Не знам, може аз да не съм прав!
Поздрави!
Че е гадна - гадна е! Лично аз обаче я разглеждам като възможност да разбера в каква ситуация е най-вероятно да се използва нож като оръжие и да гледам да ги ибягвам. Въпреки че май и ясновидец не може да предвиди подобно нещо... А за самоотбраната - показвали са ми такива неща, че се съмнявам и пистолет да помогне срещу нож! Но това си е за друга тема...
Дичо wrote:Айде още нещо по темата - http://www.youtube.com/watch?v=XtiTaH_3TEI

Не знам кой крив и кой прав, но обясненията на "пострадалия" си заслужава да се чуят :mrgreen:
VPT wrote:
Di4o_6 wrote:
Поздрави!
Че е гадна - гадна е! Лично аз обаче я разглеждам като възможност да разбера в каква ситуация е най-вероятно да се използва нож като оръжие и да гледам да ги ибягвам. Въпреки че май и ясновидец не може да предвиди подобно нещо... А за самоотбраната - показвали са ми такива неща, че се съмнявам и пистолет да помогне срещу нож! Но това си е за друга тема...
Във всяка ситуация, при която един от двама или повече души разполагащ с нож, може да го употреби. Логика няма. Всеки един/една, е потенциален ползвател, или потърпевш. За съжаление, доколкото знам законодателството не дефинира понятие като самоотбрана с нож. Всяка една употреба на нож, срещу друго лице, независимо от мотивите, би се изтълкувало като престъпление. По-голяма вероятност да отървеш кожата има, ако се защитиш с КНО. С ножа, си го отнасяш отвсякъде.
Но все пак по-добре изправен пред 12 отколкото носен от 6-ма. (някъде бях срещнал това изказване.) Струва ми се по-логичния избор. ;)
Звяра wrote:За да приключим с темата за самоотбраната - на съдията му е през оная работа дали си се защитил с нож, пистолет, тесла, мотика, счупена бутилка и т.н. Важно е претърпените от нападателя вреди да не превишават необходимите, за да бъде спрян. А с какво ще го контузвате на никой не му пука - това имало под ръка това ползвано. Не трябва да се превишават пределите на неизбежна отбрана - схемата е проста и елементарна - срещу оръжие от какъвто и да е вид - пистолет, пушка, бухалка, тръба, тухла, паве може да се отреагира спокойно с нож, защото това са оръжия можещи да причинят смърт и съответно е оправдано да бъде причинена смърт на нападателя. Адвокатът ви трябва да е уникално бездарен да се осере. Необходимо условие е след като по-ваша преценка сте го пратили аут да не продължавате - той ще си пукне и без вас докато дойде линейката. Друга става хипотезата ако са няколко, души по-яки и т.н. стандартни селски ситуации - тук също е оправдано използването, но е по-сложно за оправдаване при смърт - тежките телесни повреди ще ви се разминат сравнително лесно. ;) И не забравяйте, като работата приключи звъннете на бърза помощ и се опитайте да дадете първа помощ, дори изключително професионално да ста го транжирали, това е смекчаващо вината обстоятелство и говори за това, че не сте имали умисъл и цървула сам си е виновен и пострадал въпреки вашето нежелание да го перфорирате, но пък може да се тълкува и като добър самоконтрол и съответно адвокатът ви да не може да се позове на уплаха или смущение. :) С две думи всеки сам да си решава. ;)
кубинеца wrote:Колега идеята ти за българската съдебна система и прилагането на НПК според мен значително се разминават с реалността. Дано никога не ти се налага да ги потвърждаваш в истинския живот. Не съм юрист, но това което съм чел е, че ако ти си наранил (клъцнал) някой, а той нищо не ти е направил няма как да го изкараш самоотбрана. Презумцията е такава - щом си успял да го раниш(заколиш) значи живота ти не е бил в опасност.
А реално в България нещата са така - ако ти имаш по-стабилни връзки или си платиш - самоотбрана, ако другия има по-стабилни връзки или си плати - ти си виновен.
Звяра wrote:
кубинеца wrote:Колега идеята ти за българската стдебна система и прилагането на НПК според мен значително се разминават с реалността. Дано никога не ти се налага да ги потвърждаваш в истинския живот. Не съм юрист, но това което съм чел е, че ако ти си клъцнал някой няма как да го изкараш самоотбрана. Презумцията е такава - щом си успял да го раниш(заколиш) значи живота ти не е бил в опасност.
А реално в България нещата са така - ако ти имаш по-стабилни връзки или си платиш - самоотбрана, ако другия има по-стабилни връзки или си плати - ти си виновен.
Колега, аз пък съм юрист и известно време се подвизавах в системата на МВР, но поради скапаното заплащане и ниски заплати много бързо ги отсвирих. ;) Като не си в час и не си специалист не се изказвай неподготвен, защото с подобно робско, неинформирано мислене вредиш на хората, които се интересуват как реално стоят нещата. На никой не му пука как си го пратил човека на ония свят и ножовете нямат качество на утежняващо вината обстоятелство при употреба при неизбежна отбрана.. Писна ми да го повтарям - вземете почетете малко има доста публикации и в нета, не е нужно да задълбавате в Наказателно право - обща част с теоретичните постановки. Тия глупости, че ножа не бил нещо, с което можеш де се защитаваш не знам от кой са тръгнали, но с удоволствие бих ги коментирал с него в този или друг форум. В българската съдебна практика НЯМА, подчертавам НЯМА случай, при който да се приеме, че нож употребен при неизбежна отбрана е сам по себе си утежняващо вината обстоятелство. Има обаче много случаи, при които човека е бил в хипотезата на неизбежна отбрана, но поради това, че се е защитавал с нож е превишил пределите и /например раненият нападател е бил на земята пък нападнатия му е скачал отгоре с ножа и го е довършвал/. Тука са тънките моменти - ако го перфорирате и той прекрати нападението или тръгне да бяга не го доубивайте или преследвайте. Ако го очистите в момента на атаката, няма проблем - /пример замахва към главата ви с бухалка, брадва или каквото и да е друго способно да ви прати на ония свят острие, а вие му забиете ножа във врата/. Ножа позволява доста прецизно дозиране на нараняванията, като дава и възможност ако въпроса е на живот или смърт да се прати човек на едно по-добро място не по-зле от пистолет или каквото и да е оръжие.
Joker wrote:Тука бих споделил нещо.......Докато не се промени мисленето в съдебната система,което
е много наподобяващо системата в армията(в смисъл консервативно),няма да има промяна.
Долното ниво се учи от горното,па горното от де е дошло.Типичен пример с министъра на отбраната,говоря щото имам 20год.опит в системата.Според мен трябва да се изкорени
изцяло тази практика.Далеч съм от мисълта за приемственост,но хора дето са били по
Баи Тошово време,нямат работа там.
кубинеца wrote:Подозирах, че ще има бърз отговор от страна на Звяра. Прав си, че не съм специалист и че се изказах неподготвен(не съм се подготвял дълго и задълбочено за поста си). Обаче продължавам да твърдя, че към ножа за самоотбрана трябва да се посяга единствено като последен, ама наистина последен вариянт. Защото ако се защитиш от сина на някой общински съветник, добре облечен бизнесмен или др. от този сорт без значение какво пише в закона виновен ще си ти.
Звяра wrote:
кубинеца wrote:Подозирах, че ще има бърз отговор от страна на Звяра. Прав си, че не съм специалист и че се изказах неподготвен(не съм се подготвял дълго и задълбочено за поста си). Обаче продължавам да твърдя, че към ножа за самоотбрана трябва да се посяга единствено като последен, ама наистина последен вариянт. Защото ако се защитиш от сина на някой общински съветник, добре облечен бизнесмен или др. от този сорт без значение какво пише в закона виновен ще си ти.
Ножа е последен вариант да се защитиш ако имаш пистолет, иначе е първи. ;) Ако визираш че трябва да се потърси друг вариант за решаване на конфликт за това си прав, но ако нещата не потръгнат .......... Има много акота ;) А ако предпочиташ някой син на общински съветник или добре облечен бизнесмен да се хили в заседателната зала докато адвокатите му обясняват, как той е гледал как си правиш харакири със собствения си нож и той даже се е опитал да ти даде първа помощ заедно с още 5-ма свои приятели анаболни говеда, но въпреки усилията им ти си издъхнал. :lol: :lol: :lol: Аз лично предпочитам моя адвокат да обяснява как същите типове в пристъп на пиянски ентусиазъм са ми налетели пък аз с моите 75 кг и под влияние на уплаха или смущение съм извадил ножа и съвсем без да искам съм транжирал 2-3 ма. :twisted:
MetalBlade wrote:И аз не съм съгласен, че ножът е последно средство за самозащита. Тъй като нося само и единствено ножове при мен е на 1-во място. А самия факт, че го нося, предопределя че съм готов да го ползвам в различни критични ситуации. При употреба по предназначение, последното нещо в главата ми ще е какво казва Законът.
МИНЧО wrote:Каквото и да казва закона, предпочитам аз или някой от семейството ми да не е първия, който си отива от този свят при подобна ситуация!
От затвора се излиза, от гроба не ;)
Joker wrote:Я да ви питам аз.Колко от вас са ползвали нож в ситуация на неизбежна самоотбрана,естествено с нелетален или друг лош изход.Щото много се приказва,но
аз си имам лош опит.И затова се отървах от некои ножове,щото ми навяват гадни спомени.
За сметка на това станах по ....как да кажа,по отговорен.В смисъл ,не съм нападъл никой,
от една детска игра,кой ще бъде по бърз,колегата пострада, па аз досега си го нося кат обица на ухото.Не си играйте с ножа,това е извода.
VPT wrote:В по-горния пост, имах предвид, базирайки се на чл. 12 и 13, че теоретически закона ти дава право да използваш КНО. Никъде не е дефинирано, че може да ползваш нож, бутилка или бухалка. Не съм съвсем убеден, че на съдията му е през оная работа за вида на предмета за самозащита, но щом казваш няма да споря. А по отношение на претърпените от нападателя вреди да не превишават необходимите, за да бъде спрян - спор няма. Превишиш ли ги гориш. Теоретически :D, защото ежедневно сме свидетели на това, как съдебната и изпълнителната власт са подвластни на финансовата!!! :D!!!
кубинеца wrote:Явно не съм се изразил достатъчно ясно(нещо характерно за мен). Не казвам, че ако наистина ситуацията е на живот и смърт не трябва да се отбраняваш, а че дори и да е било самозащита може ти да влезеж в затвора. Ако човек наистина смята, че живота му (или на някой близък) е застрашен едва ли ще мисли за последствията. Иначе колегата Joker е много прав, че който няма личен опит в такива ситуации (като мен) просто си чеше езика.
VPT wrote:Нямах предвид твоето изказване, а по-скоро на Звяра. За затвора си съвсем прав. Ако си нормален човек и упражниш правото си да оцелееш по-вероятно е да идеш в панделата. Ако си бандит..... е ще ти бъде простено, за да се поправиш, пък и адвокатите и съдиите ще останат без работа :D
Звяра wrote:Колега покажи ми къде в чл 12 или чл 13 от НК има написано какво оръжие можеш да ползваш за да се защитиш и какво не можеш. Айде стига сме говорили глупости и чуто-недочуто. Аз лично не виждам никъде да пише КНО. За да се защитиш законът е позволил да използваш всичко, и тъй като това в нашия общ случай най вероятно ще е нож, не мога да разбера откъде ви идват тия щуротий за специалното отношение към ножа :)

Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.

(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.

(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Чл. 12а. (1) (Нов - ДВ, бр. 62 от 1997 г.) Не е общественоопасно причиняването на вреди на лице, извършило престъпление при неговото задържане за предаване на органите на властта и предотвратяване на възможността за извършване на друго престъпление, ако няма друг начин за неговото задържане и ако при това задържане не е допуснато превишаване на необходимите и законосъобразни мерки.

(2) Необходимите мерки за задържане на лице, извършило престъпление, се превишават тогава, когато има явно несъответствие между характера и степента на обществената опасност на извършеното от задържаното лице престъпление и обстоятелствата по задържането, както и когато на лицето без необходимост се причинява явно прекомерна вреда. В тези случаи наказателна отговорност се носи само в случаите на умишлено причиняване на вредата.

Чл. 13. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост - за да спаси държавни или обществени интереси, както и свои или на другиго лични или имотни блага от непосредствена опасност, която деецът не е могъл да избегне по друг начин, ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените.

(2) Няма крайна необходимост, когато самото отбягване от опасността съставлява престъпление.
Дичо wrote:
Joker wrote:Я да ви питам аз.Колко от вас са ползвали нож в ситуация на неизбежна самоотбрана,естествено с нелетален или друг лош изход.Щото много се приказва,но
аз си имам лош опит.И затова се отървах от некои ножове,щото ми навяват гадни спомени.
За сметка на това станах по ....как да кажа,по отговорен.В смисъл ,не съм нападъл никой,
от една детска игра,кой ще бъде по бърз,колегата пострада, па аз досега си го нося кат обица на ухото.Не си играйте с ножа,това е извода.
Колега, никой не казва, че това е игра. Ножът си е изключително сериозна "играчка". Но в някои ситуации просто се налага да се използва. Независимо дали е нож, палка, пистолет или обикновена тояга. Защото не вярвам тук да има някой, който да стои спокойно и да гледа как обират/пребиват/изнасилват и т.н. близките му, само защото законът ще го държи отговорен ако претрепе двама-трима изроди. Не казвам, че трябва да почнем като по американските екшъни да правим масови кланета, но пък и да седим безучастно...

И за да отговоря на въпроса ти - аз съм ползвал нож за отбрана веднъж. Добре че се стигна само до изваждането и другите (бяха няколко души) се отказаха и си тръгнаха като споменаваха някои неща по адрес на роднините ми... Така че в моя случай се размина само с "респектиране" (за вас не знам, но това определение винаги ми е звучало много, ама много тъпо). Обаче не съм и съмнявам, че сега нямаше да пиша тук, а щях да съм за няколко реда решетки, ако го бях използвал.
Joker wrote:Почна се :D Звяра,всичко това е растегливо понятие.Личи си че не си се зблъсквал с такива дела(дай или не дай боже ще се срещнеш).Не че аз съм се зблъсквал(опазил бе бог),но
имам рани физически и душевни най вече.Щото ми се случи с приятел,това беше за мен най-болезнено.Викайте пази боже...
Звяра wrote:Колегите пак си знаят тяхното - Ще идеш в панделата :evil: Написано е черно на бяло - Не е обществено опасно деянието ............ и следователно такова деяние е ненаказуемо :evil: Ако превишите пределите на неизбежната отбрана тогава въпроса е друг, но едва ли не се изкарва, че задължително защитиш ли се отиваш в затвора. :evil: Айде четете поне малко от малко де, писна ми да обяснявам едно и също. Прочетете внимателно и след това ако имате въпроси ще се постарая да ви отговоря, как стои въпроса юридически. ;)
И аз ще направя всичко възможно, за да не транжирам човек, но например ако влезе у дома ще го оттряскам 2 броя 8/0 магнум и ако мислите, че картинката ще е по-красива от това да го порна с нож жестоко се лъжете. :twisted: И на съда ще му е през ...... с какво съм го смлял така :twisted: Имаме си хипотезата на чл 12 /3/ от НК. ;)
Ако аз извадя нож той задължително ще се пусне в ход защото чисто тактически съм издал преимуществата си и само незабавна атака ще попречи да се вземат контрамерки от страна на нападателите. Не съм ползвал нож за самоотбрана, но тренирам точно това и се надявам всичко да си остане в залата.
VPT wrote:При доказан взлом в дома, си в най-гоямото си право да упражниш насилие за да защитиш себе си и имуществото си.
В практиката има много казуси в, които горките хорица, в опита си да опазят своята обител са си изпатили сериозно.
Истината е, че законът е един на книга, а свсем друг в действителност. Факт е, че убийци, изнасилвачи, наркотрафиканти и каквито искаш още "лоши чичковци, или лелки :D " си ходят безнаказано по улиците, карат Х5-ци и Кайени и продължават активна "спортна" дейност. Същевременно на теб ти разбиват колата и ти измъкват радиото, примерно Блаупункт 1987г. и какво излеза-ти си виновен защото си предизвикал страстно нападение в/у автомобила. Ако нямало радио вътре, манго някой си, изобщо нямало да има интерес и щял да отмине. По повод чефтето с 8-те нули, се сещам за един случай на Цигов Чарк. Та значи човека си спи на вилата тихо и кротко. Влизат мангасарите да крадат. Влизат при нещастния човечец, а той отваря очи. За негов късмет или нещастие хваща калемите и бум-бум. Оказва се някакво гнусно мангалче. Не ми се иска да знам, какво е преживял човека по съдилищата и ако не ме лъже паметта се спомина от притеснения. Така че..... работите на са само черно и бяло.
bojo1975 wrote:абе хора дядо казваше за такива слу4ай "от затвора се излиза от гроба не"....така е кво го мислите толкова...правиш квото трябва пък да става квото ще...на мен са ми по важни близките хора отколкото няколко години в затвор...а и както става ясно от ЗВЯРА закона не е толкова лош...да не дава господ ама стане ли хубаво е да има 4овек под ръка нещо да се пази...4е въл4и времена настанаха
TrailMaster wrote:Интересно клипче
http://www.vbox7.com/play:91e0f75c :o :( :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
На мен изскочи ли ми някои така вадя бенча па да става квото ще :twisted: :mrgreen:
dao wrote:Приемам казаното от Звяра за логично (и аргументирано). На мен лично не ми пука не само какво имам в ръката(нож,отвертка,пила,писалка,ключодържател и т.н.) а и дали изобщо имам нещо. Еднакво бързо ще го накарам(навлека де)да гушне босилека. Тогава защо да му пука на съдията. Важно е какво съм му причинил. Излиза, че най-важен си остава инстинкта,да прецениш опасността, за да не прекалиш със "неизбежната отбрана". А че виждаме и куриози в съда си е живата истина, но това е друга тема. ;)
kukriblade wrote:какви куриози бе колега,куриоз ве4е е когато оправдаят някой при самозащита.помните слуая с полицая(не се сещам името)сега пак го съдят.в пве4ето слу4аи си патиш като упражниш по-хард дейности в-у нападател,крадец и тнт,никой не го ебе,4е си защитавал себе си или имуществото си,близките си и про4ее.в пове4ето слу4аи го отнасяш.демек сидят оцелелия(невредимия)тва е-законите са едни на книга други в действителнос.питай 4и4о ми...
dao wrote:Ставаше въпрос, че е все едно дали с нож или нещо друго. Иначе си прав. :x
SHTURMOVAKA wrote:ако ти е приятел-режи го отвън.ако е враг -режи го от вътре.едно просто правило :mrgreen:
Black Wolf wrote:Въпросът не е само в закона, а как той се тълкува и прилага. Практиката показва, че всяка неозбежна самоотбрана води (в 90% от случаите) до тежки последици за отбраняващия се.
Звяра wrote:
Black Wolf wrote:Въпросът не е само в закона, а как той се тълкува и прилага. Практиката показва, че всяка неозбежна самоотбрана води (в 90% от случаите) до тежки последици за отбраняващия се.
Само че неупражнявайки правото си на самозащита тежките последици ще са 100%, та както и да го гледаш все си на далавера да се пробваш :mrgreen: А пък и най ми е чудно от къде извади тая статистика за 90 - те %, щото моите наблюдения са доста по-различни. Има малко нюанси за превишаването на пределите, ама ала бала уплаха, смущение, и след като се разделиш с някоя хилка в левчета си продължаваш живота, а и никой не е казал, че задължително ще причиниш смърт на нападателя - тва е доста сложно, освен ако нарочно не целиш точно тоя ефект. То душа така лесно се не дава ;)

Звяра
редовен

Re: Дискусия за самоотбраната с нож

Post by Звяра » Fri Apr 27, 2012 12:07 pm

kukriblade wrote:абе,незнам аз какво се дава или не дава,но платих 3 бона за един с4упен нос.представям си ако му бях с4упил.....главата,да ре4ем...
Black Wolf wrote:Имал си бол пари, платил си, както казва Алековия герой... :mrgreen:
kukriblade wrote:
Black Wolf wrote:Имал си бол пари, платил си, както казва Алековия герой... :mrgreen:
по-скоро нямах избор.ма карай...
kukriblade wrote:нее точно по темата,но е зрелищно :)
[tube]yBJP_ddc5aA&feature[/tube]
Звяра wrote:Понеже дискусията малко поумря реших да вкарам малко размисли за неизбежната отбрана с нож. В преобладаващата част от мненията се разглеждаше употребата на ножа в пробождащ и режещ аспект, а се пропуска възможността на фолдъра /далеч не на всички/ да се ползва като изключително ефективно ударно оръжие, употребата на което позволява при ситуации с по-малък риск да се елиминират ефективно опонентите без това да влошава значително здръвословното им състояние и телесен интегритет. За тези които се съмняват нека просто хванат един удобен за целта фолдър в дланта си и със стърчащата отдолу част леко да се чукнат по черепа, дланта, коляното и дори меки тъкани. А ако си го представим с всичка сила ............... :twisted: В същото време ако ситуацията се затегне винаги има вариант да се изкара острието и да се проявят и другите му присъщи свойства. Докато ножа е сгънат и в ръката /без де се демонстрира/ ситуацията все още може да се контролира вербално с възможност за бързо преминаване в атака. В момента в който ножа се извади и демострира острието има 2 варианта:
1. всички се чупят щото са се оказали неподготвени за подобна стъпка и
2. вадене и незабавна употреба от тяхна страна на собствените оръжия, защото просто показвайки ножа естествения инстинкт им е продиктувал, че вместо шамарите за които се готват работата се е затегнала и следва де се вадят пистолетите.
От тук се налага извода, че ваденето и демонстрирането на нож за сплашване е всичко друго, но не и добра идея. Докато работата не е сериозна и още съм на фазите вербален контрол или ръкопашен бой личното ми мнение е, че е по добре да се работи със затворен фолдър, а ако от опозиционната страна някой изкара оръжие срещу него незабавно да бъде използвано острието, без заплахи и предупреждения, с които да му дам възможност да посрещне атаката. Тва са си някви мои тактически постановки, с които не ангажирам никой. ;)
autosvet wrote:Доста правилни заключения бих казал.

Удар с твърд предмет, като дръжката на ножа, в брадата почти винаги изважда от строя какъвто и да е противника по физически характеристики за около секунда - достатъчно време и за бягство или за нанасяне на довършващи удари. Понякога дори е достатъчен и за нокаут. Много болезнен е удара в бедреният мускул, може да доведе до разкъсане на влакна и най-хубавото е, че шанса да обездвижите значително противника е доста голям. Бедрото почти никога не е защитено от много пластове дрехи които да разпределят и омекотят удара.

Аз си зная, че оръжие извади ли се трябва да се ползва или да си готов да го ползваш - бързо и ефективно. Плашенето на гаргите е работата на плашилата, а не на оръжията.
VPT wrote:
Много болезнен е удара в бедреният мускул
Кой е този бедрен мускул?
По бедрото бол мускули ;) при това добре "защитени" ;)
Аз бих заложил на шията. ;) - "малки нежни късливи" мускулчета :D :D :D
Djack wrote:Четириглав примерно! :D
VPT wrote:Значи требе да откъснеш 4 глави ;) Кофти работа и много копане за едно обездвижване :D :D :D
командоса wrote:
Звяра wrote:Понеже дискусията малко поумря реших да вкарам малко размисли за неизбежната отбрана с нож. В преобладаващата част от мненията се разглеждаше употребата на ножа в пробождащ и режещ аспект, а се пропуска възможността на фолдъра /далеч не на всички/ да се ползва като изключително ефективно ударно оръжие, употребата на което позволява при ситуации с по-малък риск да се елиминират ефективно опонентите без това да влошава значително здръвословното им състояние и телесен интегритет. За тези които се съмняват нека просто хванат един удобен за целта фолдър в дланта си и със стърчащата отдолу част леко да се чукнат по черепа, дланта, коляното и дори меки тъкани. А ако си го представим с всичка сила ............... :twisted: В същото време ако ситуацията се затегне винаги има вариант да се изкара острието и да се проявят и другите му присъщи свойства. Докато ножа е сгънат и в ръката /без де се демонстрира/ ситуацията все още може да се контролира вербално с възможност за бързо преминаване в атака. В момента в който ножа се извади и демострира острието има 2 варианта:
1. всички се чупят щото са се оказали неподготвени за подобна стъпка и
2. вадене и незабавна употреба от тяхна страна на собствените оръжия, защото просто показвайки ножа естествения инстинкт им е продиктувал, че вместо шамарите за които се готват работата се е затегнала и следва де се вадят пистолетите.
От тук се налага извода, че ваденето и демонстрирането на нож за сплашване е всичко друго, но не и добра идея. Докато работата не е сериозна и още съм на фазите вербален контрол или ръкопашен бой личното ми мнение е, че е по добре да се работи със затворен фолдър, а ако от опозиционната страна някой изкара оръжие срещу него незабавно да бъде използвано острието, без заплахи и предупреждения, с които да му дам възможност да посрещне атаката. Тва са си някви мои тактически постановки, с които не ангажирам никой. ;)
Така е колега,острието би трябвало да се използва в изключително крайни ситуации,с цел запазване на живота,иначе яварата е прекрасно оръжие особено използвана върху виталните точки,ножката менли предполагам, че ще е идеална за тази цел! :thumbup:
VPT wrote:Ейййй па да си чупа Манлито. Я по-добре с дръжката на ЧЗ-ка ;) или квото побараш в джоба- ключове химикал итн. Манлито обаче "найн" ;)
командоса wrote:
VPT wrote:Ейййй па да си чупа Манлито. Я по-добре с дръжката на ЧЗ-ка ;) или квото побараш в джоба- ключове химикал итн. Манлито обаче "найн" ;)
По принцип каквото хванеш най бързо,с дръжката на пищова внимавай,че един колега навремето удари един тарикат по главата и му счупи черепа онзи едва се оправи!Пищова е прекалено тежък и удара дори да е нанесен с малка сила е опасен,но все пак в екстремна ситуация няма време за мислене,дано не ти се налага.
Djack wrote:Влиза един руснак в циганска дискотека в Германия и носи тениска с надпис: "циганите имат три проблема". Веднага му се нахвърлят няколко циганина.
Той внимателно ги оглежда и казва:
Ето, това ви е първият проблем, никога не вниквате в подробностите, а веднага се нахвърляте да ги решавате без да мислите.
Тогава циганите му казват да излезне навън и да се разберат "по мъжки".
Руснакът отговаря:
Ето, това ви е вторият проблем, не можете да решите проблема си сами, а трябва да е все: навън и "по мъжки". Но все пак излиза. Циганите го наобикалят и вадят ножове. Тук се очаква руснакът да се насере от страх. Но НЕ! Той проговаря:
Ето, това ви е и третият проблем. И никога няма да разбера, защо винаги мангалите идвате на престрелка въоръжени с ножове?
:D
autosvet wrote:VPT в такава обстановка точен удар в шията се нанася много по-трудно. Трябва много да си тренирал отделно е и доста опасно защото можеш да убиеш човек без да искаш както се казва. Другото което е, че по-лесно се парира.
Не им зная точните анатомични наименования на всички бедрени мускули, но като футболист многократно съм изпитвал това което казвам и то обикновено не е концентриран удар на малка площ какъвто е този с дръжката на ножа (освен ако някой изрод не ти влезе с бутоните в бедрото). Нали говорим за възпиращи действия иначе ако ще се трепем вадим ножа и го транжираме като за пазара ... или поне така правят по филмите :D
VPT wrote:
командоса wrote:
По принцип каквото хванеш най бързо,с дръжката на пищова внимавай,че един колега навремето удари един тарикат по главата и му счупи черепа онзи едва се оправи!Пищова е прекалено тежък и удара дори да е нанесен с малка сила е опасен,но все пак в екстремна ситуация няма време за мислене,дано не ти се налага.
Прав си напълно! ;) Дано не се налга на никой.
Горното ми изказване беше по-скоро за майтап. И пищова си ми е "мил" та не искам да си го " троша" в нечия картуна :D :D :D
По-скоро бих решил проблема с леко потичване ;) :D :D ама пък като ми писне с кроса....
да не дава Господ! ;)
VPT wrote:
VPT в такава обстановка точен удар в шията се нанася много по-трудно. Трябва много да си тренирал
То ако не си тренирал и нямаш опит по-хубаво дай всичко от себе си да стигнеш рекорда на Бен Джонсън ;)
Че ако е някой бабачко, ;)
Image
autosvet wrote:Какво се подиграваш на мъжете с малки чишки. :P

То винаги е по-добре да се размине само с малко разтичване или няколко лоши погледа ...
Звяра wrote:
VPT wrote:
VPT в такава обстановка точен удар в шията се нанася много по-трудно. Трябва много да си тренирал
То ако не си тренирал и нямаш опит по-хубаво дай всичко от себе си да стигнеш рекорда на Бен Джонсън ;)
Че ако е някой бабачко, ;)
Image
Това с мускулите не е точно така и е широко разпространена заблуда. ;) По-големия мускул има повече разположени по повърхността нервни окончания /вкл и такива за болка/. Силно развитите коремни мускули сами по себе си не са никаква гаранция, че ще понесеш без поражения удар или ритник в тази област. Това съм го виждал много пъти. Поемането на удар в коремната /или която и да е друга област/ без това да доведе до нарушаване на бойната функционалност /загуба на равновесие, вътрешни травми, превишен праг на болка водещ до шок и т.н./ е сложен комплекс от дишане, физическа форма, натренираност на удари водещи до увеличен праг на поносимост на болка и психологическа нагласа да поемеш удара и да отвърнеш. Поносимостта на удари се тренира с години и противно на широко разпространеното мнение, че трябва да се стегнат до дупка мускулите в удряното място това не е така - мускулите се стягат до едно ниво което им позволява да предпазат вътрешните органи и костна система, но в същото време да са достатъчно гъвкави за да не се разкъсат предвид доста голямото натоварване върху тях. Занимавалите се с по-твърди стилове знаят за какво говоря. ;)
VPT wrote:Image

;)

Тоя няма мускули и ще буферира всякакъв удар.
Горния ми пост беше по-скоро закачка ;)

Чети по-нагоре "задълбочено" ;) и ще разбереш :D :D :D
Звяра wrote:Аз закачката я разбрах, тва писание просто хвърля светлина по някои въпроси ;) Филмите са причина за много грешни представи - че мускулестите носят на бой, че 44 МАГ е ужас и безумие и че намушкаш ли някой той ще пукне веднага ;)
VPT wrote:Аааа недей така. Киното е изкуство, а изкуството отразява реалната действителност :D :D :D
А за големите калибри може да поспорим ;) особено ако си запрегнал чекмака ;)
Сгъвайко wrote:[tube]DNOP3X9OyzM[/tube][tube]qLRmtTbNWe0[/tube]
Звяра wrote:Без коментар, който е в час знае как стават нещата, другите да си живеят със заблудите от тренировъчната зала и да чукат на дърво да се не случи ;)
kukriblade wrote:това че някой си, е добър в залата,не значи че ще се справи и в реална ситуация.много фактори могат да попречат за успешното прилагане на всичко научено.дано ви е ясно(особенно на тези дето тренират разни сложни думи като шото кан,нинджуцо и други дето незнам как се пишат,звяр,теб те изключвам)обикновенно пострадалият е този със самочуствието придобито в залата,но без особенна практика на улицата.аз съм потрнирвал мъничко,но от по-лесните думички-бокс и борба.по време на реален проблем извън ринга и тепиха обаче,нещата са много различни.както и да е който е ммераклия нека тренира,само е добре да се знае,че хладнокръвието е много (дане кажа най-важен фактор,а това неможе да се научи,или не винаги)А най-добре е да не се стига до разни такива моменти,но то е кат болестите,не те пита.
Сгъвайко wrote:[tube]3LgNIvVfIUU[/tube]
Cobra3 wrote:Много е важно нападащия да изпълнява техниките бааавно, та да не стане някой сакатлък :mrgreen:
Сгъвайко wrote:
Cobra3 wrote:Много е важно нападащия да изпълнява техниките бааавно, та да не стане някой сакатлък :mrgreen:
Или май е за да може все пак обучаващите се да видят техниката........................... :?: :spam: ?
joy_boy wrote:
Сгъвайко wrote:
Или май е за да може все пак обучаващите се да видят техниката........................... :?: :spam: ?
+1 все пак и хората наоколо трябва да видят (по принцип)
Звяра wrote:Абсолютно, това си е показно на техниката по елементи с акцент върху тънките моменти. А точно тоя тип ги може работите и с пищов и с нож. ;) За хората дето не знаят за една секунда се правят около 4-5 порязвания и пробождания, а ако човека е и по в час ще има минимум 3 огромни дупки, които автоматично те правят човек претърпял наранявания несъвместими с живота. ;)
Bradley wrote:миналата седмица бях на тренировка с колега от унито, дето сега тренира за 3-и дан черен колан таекуондо и е бил републикански шампион като по-малък, за да разрешим един наш малък спор - кой кого както се вика :lol: :lol: :lol:

по разните клипчета в нета съм виждал че на гумения нож за тренировка се маже я с червило, я с нещо друго по "режещия ръб" че да си личи къде си "порязал" -

та мазнах аз едно гумено копие на CS някакво си татно с червило, накачулиха ме с протектори за тялото и главата и почнахме

издържах точно два спаринга /под 10 секунди :mrgreen: :lol: :lol: / с по 15-на мин да се възстановя м/у тях :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:

за всички е ясно че ми наритаха задника :mrgreen:

обаче - нали при таекуондото много се рита - по малко с ръце се играе при втория спаринг още при първия ритник дето изядох в ребрата оставих хубава червена реска в/у кимоното от вътрешната част на бедрото :twisted: :twisted: :twisted: - Звяра да каже там какъв кръвоносен съд има - ако бех с Пелтонена - чиляка си заминава след минутка и нещо :|

идеята е - никога не съм пробвал нещо като тва дето го тренира звяра - ама коланите и уменията не винаги могат да помогнат - щом некординиран тип като мен успя да уцели подобно място :mrgreen:

м/у др. на никой не пожелавам да го бие таекуондист - мамка им как ритат силно

Звяра
редовен

Post by Звяра » Fri Apr 27, 2012 12:21 pm

Звяра wrote:Не те ритат силно, а ти малко носиш на бой :mrgreen: Иначе с мен вече никой не спори за това кой ще бие - черния колан или тоя с ножа :flexion:
Звяра wrote:Е малко клипчета от мойта буйна младост, които май не съм качвал ;)

[tube]1g_Kaz5w4hY&feature=player_profilepage[/tube]

[tube]nQAZfHTcZsQ&feature=player_profilepage[/tube]

[tube]qCH77nQx8Sk&feature=player_profilepage[/tube]
TroF wrote:
Звяра wrote:

Чл. 13. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено от някого при крайна необходимост - за да спаси държавни или обществени интереси, както и свои или на другиго лични или имотни блага от непосредствена опасност, която деецът не е могъл да избегне по друг начин, ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените.

Звяр, виждам, че си вещ в тази сфера :) Moже ли да разясниш какво точно означава "ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените. " Да речем, че ме ограбват и ги чувам.Взимам въздушната пушка и гръмвам някого. Как един човешки живот може да бъде премерен с това, колко неща са ми откраднали и колко не са успели?

Мерси :)

Bradley wrote:в изложената от теб ситуация си по тоя член:

Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.

(2) Превишаване пределите на неизбежната отбрана има, когато защитата явно не съответствува на характера и опасността на нападението.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 75 от 2006 г., в сила от 13.10.2006 г.) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.

(4) (Предишна ал. 3 - ДВ, бр. 62 от 1997 г., изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) Деецът не се наказва, когато извърши деянието при превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако това се дължи на уплаха или смущение.

Звяра wrote:
TroF wrote:
Звяра wrote:

Звяр, виждам, че си вещ в тази сфера :) Moже ли да разясниш какво точно означава "ако причинените от деянието вреди са по-малко значителни от предотвратените. " Да речем, че ме ограбват и ги чувам.Взимам въздушната пушка и гръмвам някого. Как един човешки живот може да бъде премерен с това, колко неща са ми откраднали и колко не са успели?

Мерси :)

Това се гледа за всеки конкретен случай и не може да се извлече общо правило. Но ако ти крадат обувтите от входа, а ти го отмаш един пълнител патрони нема как да минеш по тая лайсна ;)

kukriblade wrote:
Bradley wrote:в изложената от теб ситуация си по тоя член:

това го разбирам така-влиза някой в нас(пример давам)и почва да събира разни работи в торбата ,аз изскачам сънен,ядосан,рошаФ и с два три удара с машата от печката му изпочупвам чарковете толкова яко,че умира по път за болницата.ако после адвоката ми докаже че съм го направил в момент на непреодолим ужас и смущение -ще ми се рзмине.така ли е?
Bradley wrote:както каза звяра по-горе е въпрос на тълкуване при всеки конкретен случай - това не е точна наука - сусбсумират се /взмат се предвид, обобшават се/ всички факти и на базата на закона и правоприложния си опит съставът на съда се произнася ...
kukriblade wrote:ей как овърташ,като адвокат :mrgreen: ше стане човек от тебе ;)
ПП: според мен,не зависи от това което казваш,а от това кой си и кого си пречукал :evil:
Bradley wrote:
kukriblade wrote:ей как овърташ,като адвокат :mrgreen: ше стане човек от тебе ;)
няма овъртане така си :

давам ти конкретен пример - прибираш се от планината и кукрито е в теб
вариант 1: 2 пишлемета ти скачат за кинти за дозичка и ти нанасят удари в тялото без да ти причиняват някакви сериозни вреди и да застрашават живота ти - вадиш кукрито иги правиш на филийки - ще си ги лежиш
вариант 2: същите тея са борчета по 100 кила с бухалки/водопроводни тръби или цигани с брадви - кълцаи колкото си искаш ;)
kukriblade wrote:това вече го разбирам за отговор,понеже е по-конкретно,като за неадвокати ;)
Chinaski wrote:И още малко по темата, последната филия трябва да я отрежеш
преди нападателите да прекратят агресията.Въртиш ли кукрито
след като нападението е спряло, пак го ядеш дебелия :mrgreen:
Bradley wrote:право думаш колега ;)
kukriblade wrote:
спокойно,колега,аз кукрито го ползвам само за добив на матриал за огинот.с човеците се справям и без него,доста успешно при това,въпреки ,че имам някой и друг белег :bond:
питах само,за да видя дали правилно съм разбрал или не.
Vuli wrote:
kukriblade wrote:
спокойно,колега,аз кукрито го ползвам само за добив на матриал за огинот.с човеците се справям и без него,доста успешно при това,въпреки ,че имам някой и друг белег :bond:
питах само,за да видя дали правилно съм разбрал или не.
Абе, то да не дава господ, че не се знае........
kukriblade wrote:така е прав си
просто казвам,защото май помисли колегата,че искам да си пробвам кукрито та затова питам :lol:
Vuli wrote:
просто казвам,защото май помисли колегата,че искам да си пробвам кукрито та затова питам :lol:
Да те питам, колега, кулака не е ли по- добър от това твое кукри? :roll:
Chinaski wrote:
Тука като гледам, малко са пичовете дето не щат да си пробват кукрито ;) , в това
число и аз :mrgreen: , само исках да ти дам акъл за по сигурно откъм последствия
ползване :)
kukriblade wrote:
Chinaski wrote:
Тука като гледам, малко са пичовете дето не щат да си пробват кукрито ;) , в това
число и аз :mrgreen: , само исках да ти дам акъл за по сигурно откъм последствия
ползване :)
мерси,
но пак ще кажа,кукрито срещу човек никога няма да го ползвам,защото знам какво може
Bullterrier wrote:Spyderco Harpy, където писахте в друга тема, че не може да спре нападател не е вярно. Не говорим за някой, който се е вманиачил в отнемането на живота ви, а за някой циганин, опитващ се да ви вземе ланеца или портфейла. Много ми харесва, ама не бих дал толкоз пари за малка чикийка :D
wolfsangel wrote:
Bullterrier wrote:Spyderco Harpy, където писахте в друга тема, че не може да спре нападател не е вярно. Не говорим за някой, който се е вманиачил в отнемането на живота ви, а за някой циганин, опитващ се да ви вземе ланеца или портфейла. Много ми харесва, ама не бих дал толкоз пари за малка чикийка :D
вземи си Byrd доста по-евтин е и е читав ;)
Image
Сгъвайко wrote:[tube]gMB-3x62FIQ[/tube]
Сгъвайко wrote:[tube]n14rKfxIPyc[/tube]
kukriblade wrote:[tube]uTtT-mTdVNw&feature=related[/tube]
ZombayO wrote:Реших да си купя combat katambit-а на Emerson и затова се разтърсих в нета за филми свързани с метода му на употреба . Успях да изкопая и 4те DVDта за боравене с карамбит на Emerson и да ви кажа, доста са добри. Имах няколко тренировъчни филми на Tarani, обаче те бяха меко казано CORNY :D

Ако някой има желание да се сдобие с тези training videos - http://www.filecrop.com/Emerson-Combat-Karambit.html

Успех с гледането и ученето. :dload:
dadcor wrote:Разбира се можеш колкото си искаш филмчета да гледаш, но това се учи само с тренировъчна практика и партньор на живо.. Всъщност предполагам знаеш, в България има доста добри майстори, които могат да те научат на много неща.. ;)
ZombayO wrote:ООООООООООООООООООООООООООоооооооооооооооооооооооо аз дори за момент не си представям че след като гледаш 30 минути филм ще станеш pro.
Но това което видях в тези клипове бе доста добро и ако имам време и възможност ще взема да ги потърся тез майстори да видя ще могат ли и мен да научат на нещо.

Няма никакъв вид обучение което може да замени практическата тренировка.

Тази истнина разбрах доста отдавна :D
dadcor wrote:Предположих, че знаеш за какво говориш :thumbup: Аз не се задържам много, много в БГ, но харесвам например начина по който преподава Ескрима-та Гранд майстор Любомир Йорданов... :)
ZombayO wrote:
Сгъвайко wrote:[tube]DNOP3X9OyzM[/tube][tube]qLRmtTbNWe0[/tube]
Като ги гледам тези работи направо ми става лошо...Наистина много хора( в това число и аз) са адски заблудени отностно това какво точно се случва когато те нападнат с нож.... Незнам дали изобщо колкото и да тренира човек, може да се справи с някой развилнял се, размахващ острие психопат.
grisha wrote:Това са много брутални нападения, когато едно нападение е замислено предварително то става много опасно, единствената самозащита според мен е пистолет и пак не е гаранция.

Звяра
редовен

Post by Звяра » Fri Apr 27, 2012 1:14 pm

Сгъвайко wrote:"ZombayO" - Незнам дали изобщо колкото и да тренира човек, може да се справи с някой развилнял се, размахващ острие психопат.

[tube]D9DkciMTsLI[/tube]
Мисля, че този метод би бил ефективен :twisted:
nikola7203 wrote:Отдавна живо ме вълнува тази тема,много и разнообразна информация има на RuTracker.org в раздел "Бойни изкуства" даже има подраздел "Ножевой бой" , за англоговорящи в MMA Tracker също има доста интересни неща! Лично за себе си,вече съм БЕЗУСЛОВНО убеден,че почти всички FMA са само брендове за изкарване на пари,лечебна физкултура със сопички и прочие,като нямам за цел да обидя практикуващите по никакъв начин!Относно Керамбита,гледай Рей Дионалдо и просто ще съжалиш чичко Ърни! ;) :D
dadcor wrote:Незнам дали изобщо колкото и да тренира човек, може да се справи с някой развилнял се, размахващ острие психопат.
И съм оттренирвал потенциална адекватна реакция на такива брутализми и съм дискутирал темата с много майстори по бойни изкуства... Горе долу всички са на едно мнение, че е много трудно да се реагира...затова основната препоръка е, ако изпаднеш не дай си боже в такава ситуация " ...Ритай веднага и с всичка сила ако можеш и където можеш и после бягай (дано уцелиш правилната посока.. :lol:) без да се обръщаш.." :lol:[/quote]
ZombayO wrote:Много се радвам че накрая попаднах на форум за хладни оръжия дето не е пълен с въздухари. По постовете ви си личи че сте хора с мозък, дето не ги гонят заблуди и не философстват напразно. Доста от познатите ми които се занимават дълго време с бойни изкуства ги хваща дървената философия и като почнат да ги разтягат едни на тема кой колко е бесмъртен....мани бегай...
Както и да е радвам се че тук не е така.
ZombayO wrote:Ето я ралността - продавача дори не се сети да си извади пистолета преди да го нападнат...

http://www.youtube.com/watch?v=TV4bOmK1 ... dded#at=13
Сгъвайко wrote:
ZombayO wrote:Ето я ралността - продавача дори не се сети да си извади пистолета преди да го нападнат...

http://www.youtube.com/watch?v=TV4bOmK1 ... dded#at=13
То за това пистолет за самоотбрана няма работа по чекмеджета, шкафове, жабки на коли и тн.
Звяра wrote:
nikola7203 wrote:Отдавна живо ме вълнува тази тема,много и разнообразна информация има на RuTracker.org в раздел "Бойни изкуства" даже има подраздел "Ножевой бой" , за англоговорящи в MMA Tracker също има доста интересни неща! Лично за себе си,вече съм БЕЗУСЛОВНО убеден,че почти всички FMA са само брендове за изкарване на пари,лечебна физкултура със сопички и прочие,като нямам за цел да обидя практикуващите по никакъв начин!Относно Керамбита,гледай Рей Дионалдо и просто ще съжалиш чичко Ърни! ;) :D
Аха, аз например съвсем искрено и лично като човек развиващ лечебното направление на ФМА бих те излекувал от заблудите ти. :mrgreen: При това без пари. А после ще пием бира. А чичо Дионалдо наистина е майстор .......... в баламосването на западняци и изкарването на пари от семинари. Без ни най-малко да омаловажавам познанията му но той е най-яркия представител на комерсиалните ФМА. ;)
wolfsangel wrote:пичове,едни приятелче тренира кикбокс и преди това тренираше карате та ми обясняваше колко било готино и как можел да се предпазва от нападение с нож и т.н. та реших да пробвам неговите умения(а аз никога не съм тренирал каквото и да е) взех аз един черен маркер и се поразвъртяхме на една поляна крайният резултат беше няколко синини по моето тяло+разбит нос,а при него 3 черни линии в областта на ребрата,лявата ръка и корема +няколко черни точки по краката.Нямам какво да кажа повече.
nikola7203 wrote:"Аха, аз например съвсем искрено и лично като човек развиващ лечебното направление на ФМА бих те излекувал от заблудите ти." С удоволствие! А относно Дионалдо ,забравих да спомена,имах предвид филма му за керамбита - поне аз лично нищо по добро не съм гледал в публичното пространство,но това е мнение на наблюдател,а не на практикуващ! Само да попитам - в Русия има толкова турнири по "Ножевой бой" как пък един представител на FMA не спечели един??!! :D ;) :D Всички тия балетни пасове,блокиране на нож с гола ръка и пр. - както казва А.Кочергин -"они меня умиляют.." ! Работещата техника с нож,не със сопички, е проста ,директна и по възможност подла!
za6o wrote:"wolfsangel" - пичове,едни приятелче тренира кикбокс и преди това тренираше карате та ми обясняваше колко било готино и как можел да се предпазва от нападение с нож и т.н. та реших да пробвам неговите умения(а аз никога не съм тренирал каквото и да е) взех аз един черен маркер и се поразвъртяхме на една поляна крайният резултат беше няколко синини по моето тяло+разбит нос,а при него 3 черни линии в областта на ребрата,лявата ръка и корема +няколко черни точки по краката.Нямам какво да кажа повече.
И ти си ял бой, ама по-важното е че добре си го надраскал с маркера, особено ако е бил перманентен, колко зор е видял докато се измие. :lol:[/quote]
f(x)dx wrote:Принципно и аз съм на мнение, че самоотбраната с нож е като да пазиш дузпа.
Може много да се стараеш, ама в крайна сметка печелиш, ако сгреши другият с ножа.

В общи линии най-ефективната защита е да разполагаш с тояга, ама и трябва да знаеш как да я въртиш.

абе стигне ли се до бой, най-добрата защита е бързото бягане
dadcor wrote:При бързото и брутално нападение върху теб с нож или друго острие, особено когато не очакваш, и да имаш оръжие не можеш толкова бързо да го извадиш...най-лошото е ако не си сам, а трябва и да пазиш някого, гадже, жена, дете ..и т.н., тогава не можеш и да ги оставиш и да хукнеш да бягаш... :shock: Няма правилна рецепта за реакция, просто винаги едно на ум и дай боже късмет, ...все пак малко натренираност и хладнокръвие ще помогне значително ... :)
Звяра wrote:
nikola7203 wrote:"Аха, аз например съвсем искрено и лично като човек развиващ лечебното направление на ФМА бих те излекувал от заблудите ти." С удоволствие! А относно Дионалдо ,забравих да спомена,имах предвид филма му за керамбита - поне аз лично нищо по добро не съм гледал в публичното пространство,но това е мнение на наблюдател,а не на практикуващ! Само да попитам - в Русия има толкова турнири по "Ножевой бой" как пък един представител на FMA не спечели един??!! :D ;) :D Всички тия балетни пасове,блокиране на нож с гола ръка и пр. - както казва А.Кочергин -"они меня умиляют.." ! Работещата техника с нож,не със сопички, е проста ,директна и по възможност подла!
Е анджък де, от тотално некомпетентното ти мнение си личи, че си диванен ножар. :mrgreen: Кат пораснеш или попрактикуваш ми се обади. Щот едни хора дето реално работят с нож срещу други хора са избрали ПТК за бойно изкуство, на което да разчитат. А всичките руски системи са прекопирани, при това изключитерно нескопосано филипински. Между другото в долното клипче има малко нож срещу пистолет дет на улицата има как да го работиш, ама в стая или заведение ........ Абе става с пробване ;)

[tube]v0kI9-bD5Bo[/tube]

А тоз Кочергин като го гледам и некъде за около 5 секунди ще му посея карантийте по асвалта. Пълен палячо изобретил една недомислица дето ми е трудно да характеризирам като нож годен за каквото и да е. :mrgreen: Абе видиш ли някой да се маа кат муха без глава и да пропагандира конфронтация голи ръце срещу нож плюни му в сурата и си бегай дома. :? И от мен да знаеш от руския слон няма по-голям, а с драгунов се уцелва до километър и половина :mrgreen:

[tube]IgH_P6YU0f0[/tube]

ПП: Само за инфо на Никито това го твърдя от позицията на 15 години усилена практика на 2 японски БИ и 5 на филипински. ;)
ZombayO wrote:Абе като гледам тоя от второто видео как шляпа с ръката си ножа на противника, се чудя ако тоя с бялото кимоно използваше кама, а не single edge knife? Кво правиме тогава?
dadcor wrote:А тоз Кочергин като го гледам и некъде за около 5 секунди ще му посея карантийте по асвалта. Пълен палячо изобретил една недомислица дето ми е трудно да характеризирам като нож годен за каквото и да е. :mrgreen: Абе видиш ли някой да се маа кат муха без глава и да пропагандира конфронтация голи ръце срещу нож плюни му в сурата и си бегай дома. :? И от мен да знаеш от руския слон няма по-голям, а с драгунов се уцелва до километър и половина :mrgreen:

[tube]IgH_P6YU0f0[/tube]

ПП: Само за инфо на Никито това го твърдя от позицията на 15 години усилена практика на 2 японски БИ и 5 на филипински. ;)
Докато гледах този клип с другаря Кочергин си мислех дали в реалността на улицата нашенския бай Мангал би го оставил да загрее и да се разтърка преди да го разпори.. :)[/quote]
nikola7203 wrote:Първо "драги" ми компетентни "майсторе" ти препоръчвам да прочетеш книжката "Как да се държим в обществото" и после да си позволяваш да коментираш хора - в случая мен - които не познаваш!!!Смея да твърдя,че съм по-възрастен и с по-голям стаж от теб в БИ,но това няма пряко отношение към обсъжданата тема!Щом се смяташ за последна инстанция по въпроса,не аргументираш мнението си и нанасяш лични обиди ,нямам намерение да падам до нивото ти!Второ - ЗАЩО крайно тенденциозно си постнал точно този най-коментиран клип на Кочергин? Просто е ЖАЛКО и не ти прави чест,но който го вълнува темата,има достатъчно клипове на моя приятел Андрей,на които прави неща ,недостъпни за туземците!А когато минеш през няколко войни и станеш шеф по сигурността на компания като "Газпром",тогава ела и ме наречи "палячо"!!!Малко вземи прочети и погледай какво точно пропагандира и тогава си позволявай да "плюеш на сурата"!Аз никъде не твърдя ,че съм "ножар" ,но преди да изкажа мнение ,съм чел,изгледал най-малко десетки,да не кажа стотици часове видео,общувал съм с хора тренирали/щи,посещавали семинари на различни майстори и на тази база съм си изградил собствено виждане по въпроса!Дали и доколко е обективно и съвпада с твоето е друг въпрос! САМО ВНИМАВАЙ С ЛИЧНОСТНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ! P.S. Оправи си правописа,модератор си все пак! :D
Black Wolf wrote:Драги, виждал съм и познавам доста руски майстори на БИ, познавам лично Т. Касиянов, чиято система е единстеваната руска, която става за нещо. Всички други "изобретени" в Русия системи са пълен смех и представляват грубо и недодялано преправени различни традиционни БИ. Няколко пъти съм ходил в СССР и Русия именно във връзка с БИ, включително на разни фестивали, където човек може да види най-различни стилове и школи, така че ги знам какво правят.

Виждал съм също немалко майстори от други страни - и европейци, и азиатци, и мога да направя разликата, която не е в полза на руснаците. :icon_wink:
Освен това в Русия адски си падат по митовете и легендите и около техните "майстори" и биографиите им са натрупани толкова небивалици, че става страшно. :mrgreen:

Въпросният Кочергин е създател на едно нещо, което той претендира да е "диверсантски нож". :roll:
Оставям ви да съдите сами. :mrgreen:
http://www.bestblade.ru/product/nozh-di ... ochergina/

И още. Г-н Кочергин се изявява навсякъде като ревностен православен и едва ли не като воинствуващ защитник на православната вяра. За мен това е достатъчно, за да характеризира един човек. Не може нормален човек да е привърженик на това малоумно средновековно мракобесие, наречено православие...

Тук разбира се си правят жесток ташак с въпросната персона
http://lurkmore.ru/Андрей_Кочергин
но има и някои факти и истински случки, които са показателни. :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=VTILUVxI ... r_embedded
nikola7203 wrote:"Г-н Кочергин се изявява навсякъде като ревностен православен и едва ли не като воинствуващ защитник на православната вяра. За мен това е достатъчно, за да характеризира един човек. Не може нормален човек да е привърженик на това малоумно средновековно мракобесие, наречено православие..." само това ти изказване ме отказва ВЪОБЩЕ да влизам в полемика с теб! :o Да не си войнстващ мюсюлманин случайно? Какви според теб са Паисий Хилендарски,Дякона Левски,поп Минчо Кънчев и хиляди други?!!! Какво ,ако не ВЯРАТА и ЕЗИКА са ни запазили пет века??!! А относно Тадеуш Касянов - точно той ,според мен ,не е създал нищо! А относно митовете и легендите - А.Кочергин е публична личност,макар и спорна ,според някой,но се е доказал достатъчно в реалността ,създал е достатъчно иновационни неща - нож и съответна методика,няма нужда от мен да му адвокатствам!
Black Wolf wrote:Щом си си харесал вярата, дошла от далечна Юдея - твой проблем. Лично аз смятам, че с приемане на юдео-християнството е започнала деградацията на българите. Юдео-християнството за мен е робска религия.
Замислял ли си се някога, че ако българите баха запазили вярата на прадедите си, може би въобще никой нямаше да може да ги подчини.

Ако говорим за православието, мен ме интересува 21-ви век. А в наши дни то е мракобесна, назадничава религия, която проповядва нетолерантност, раздухва религиозна омраза към всички останали и като начин на мислене и ценностна система е застинала някъде в Средновековието. И освен това е пряка заплаха за националната сигурност на България. Защото е 5-та колона на руското влияние в България. :!:
Православието се обявява срещу всички ценности, които България се опитва да постигне като член на ЕС и НАТО.
Разбира се, аз съм твърдо за принципа всеки да избира свободно в какво вярва или не вярва. Но умните хора сами могат да преценят кое и как...
За разлика от мнозина граждани, обявяващи се поради неясни за мен "патриотични" подбуди за православни, аз доста много чета какво пишат различни православни богослови и духовници.

Съжалявам, но хора, които обявяват за "дяволски творения" най-различни неща като започнем от метъла, минем през дзен-медитацията и завършим със сериала за Алф (абсолютно сериозно - жителя на Мелмак беше обявен за "дяволско изчадие" от един православен отец!) просто нямат място в 21-ви век...
Да не говорим за ставащото в Русия - забрана на концерти, разтуряне на изложби, преследване на хора, които просто изказват критики към православния фундаментализъм.

Ако си толкова любопитен, ще ти отговоря. Аз съм езичник. :mrgreen:

Иначе за САТЪРА изобретен от въпросния господин - много ми е интересно какви ще са мненията на съфорумците. :mrgreen:
Bradley wrote:Моята философия е кат на спиди гонзалес - фиуууууууууууууууууууууу беж да ме няма .....

като се знам колко съм несръчен и тромав сам ще се нарежа :lol: :lol: :lol: ако тръгна да вадя нож :lol: :lol: :lol:

като ги гледам всички тея клипчета и ми става смешно - само който е участвал в меле с бутилки, ножове, павета и винкели знае за какво става въпрос - много ми харесват отренираните действия на нападателя, който винаги чака защитаващия се да опише 13 дъги и 5 хвата с цел поразяване на 45 жизненоважни места - не омаловажавам уменията и труда на никого - ама колега таекоундист лично съм го карал в пирогов с белязано лице и прободни и прорезни рани в корема от бутилки ...

грозна гледка ...
nikola7203 wrote:Black Wolf,просто страници мога да напиша,за да оборя жалките ти твърдения! :D :D :D Само това:"Православието се обявява срещу всички ценности, които България се опитва да постигне като член на ЕС и НАТО." - християндемократ сигурно не знаеш какво значи??!! :shock: А относно останалите ти простотии - мисля,че говорихме за ВЯРА,не за ПОЛИТИКА!!! :D Вярвай си в каквото искаш,живеем в демократична страна,но докато "дзенстваш" и "медитираш" спомни си за адаша ми Кочо(Николчо) Честименски и подвига му в църквата „Св. Архангел“ и ми кажи ,колкото и тъпо да звучи,за нещо по-самурайско,в духа на "Бушидо" сещаш ли се??!! Щото аз не!!! А си е бил прост обущар,но ПРАВОСЛАВЕН и ПАТРИОТ!!! "Не е в Силата истината, а в Правдата!"
Black Wolf wrote:Николчо, много неудачно сравняваш Кочо Честеменски баш с Япония... Щото баш в японската история има множество примери за същата постъпка в аналогични ситуации. Да не говорим за същите епизоди в историята на други страни и народи.

Нямам желание да засягам религиозни теми, но ще ти дам само един пример. Замисли се малко дали оплюването и заливането с помия (а това е позицията на православната църква!) на всяко друго учение, различно от православието е нещо, което отговаря на ценностите на нашето време и на общността, към която искаме да принадлежим... Мога да ти дам много примери за нелепостта на православните позиции по много въпроси, но не му е тук мястото.
Разбира се, ако си атакистче това вероятно е и твоя начин на мислене... :mrgreen:
plambi wrote:Ники, Вълчо - стига вече, пичове, а?

Колко още писания ви требват, докато уточните кво пиенье харесвате и двамата и да си туширате разногласията?

Ми то е проста работа, бе - вика му се Наздраве! Image
Звяра wrote:Абе колегата Никола е страшен майстор и разбирач на БИ щом се възхищава от руснак с посредствени бойни умения, който беше смешно намушкат от двама различни шматароци. УС сенсей Никола, домо аригато за просветлението. А да ми се изтъкват религиозните му възгледи като някакво предимство към бойната практика е толкоз смешно, че няма да коментирам. Аз си имам теория, че нож засилен с определена скорост, под определен ъгъл, в определена точка от човешко тяло ще причини едни и същи рани без значение дали съзнанието на тялото вярва в Христос, Алах или Буда. Ама според колегата би трябвало да бъркам, щото по неговата логика православния носи на нож най-много. :mrgreen: Чест и почитания пред таз тъй дълбока и несхваната от мен мъдрост. :lol:

Между другото колегата си позволи да сравни моя милост с шефа на охраната на Газпром........... Тоз срещу мен да бега не мож ме стигне. Аз съм бил 2 пъти в пернишка дискотека, 3 пъти в пазарджишка, и 5 пъти съм обиколил чалготеките на Студентски град и съм се прибрал жив и здрав. Това автоматично ме нарежда като експерт в оценяването до Беър Грилз, Рей Маерс, Джон Уейзмън, Батман, Супермен и други знайни и незнайни герои. :lol:

Така, а сега сериозно:

Колега nikola7203 спри с тъпотийте. И за човек дето не е прекарал и час в залата е ясно че тоз зелен бабач, освен да се излага в Ютуб друго не прави. Има къде-къде по добри примери за руски майстори. Тоя не е на нивото дори на треньор по карате от затънтен град в Северозападна България. А ти щом му се кефиш толкоз за мен си претеглен и преценен като човек безкрайно далеч от бойните изкуства. Аз казах!

М/у другото аз съм радикален атеист и също като Вълка смятам, че религиите са вредни и единствено водят до внасянето на раздори между хората.

Даже съм си създал група във фейса - http://www.facebook.com/group.php?gid=279697707301 :twisted:
nikola7203 wrote:"А ти щом му се кефиш толкоз за мен си претеглен и преценен като човек безкрайно далеч от бойните изкуства. Аз казах!" - слушай бе нещастник,когато съм се явявал на първото си републиканско по свободна борба като ученик,не си бил роден още бе!!! Спри се ти казах с квалификациите,рахит смотан! После какво и как съм тренирал не е твоя работа да ме "преценяваш" точно пък ти!Не ме карай да се излагам тука като някой келеш,спазвай добрия тон във собствения си форум,"майсторе" ! Жалко ,че Велинград ми е далеко,да дойда ,белким науча нещо!!!
plambi wrote:Пичове, спрете се - изключено е всички пишещи тук на "висок глас" да сте едновременно повлияни от жегата!
Админ ли ви требе за разтърваване, или сами ще се отръскате пред огледалото и ще се сапикясате?
Извинявайте, ма редно ли е сума ти редови членове на форума да пишат едно и също и да намекват да се успокоите?

Ако моята втора молба тук изобщо има някаква тежест - моля ви, укротете се. Image
nikola7203 wrote:С никого не се карам,ама явно някои хора мнооого си вярват и на сериозно се вземат, "майсторите" !!! :D Спирам с "тъпотиите" , както се изказа ИНТЕЛИГЕНТНИЯ ВЕЛИК МАЙСТОР И ЕЗИЧНИК :o със страшния зверски никнейм,щото се уплаших от "страшните" му ,предимно вербални умения!!! Минах отдавна възрастта на "доказване" пред когото и да е било,но за жалост,все още не мога да подмина откровената и жалка тъпота,злоба и завист пред нечии чужди умения и себеутвърждаването като отрицание на нещо позитивно!!!С това ,от моя страна ,прекратявам "полемиката" ,като ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ,че НЯМА да търпя необосновани ЛИЧНИ квалификации от когото и да било!
Дичо wrote:plambi, не се хаби, колега - колко пъти съм се пробвал да потушавам подобни спорове в зародиш, толкова пъти ставам волен или неволен участник в тях. Лечението е само едно - триене на постовете, а при по-тежки случаи - триене на постовете и седмичен бан. Кой крив и кой прав...смее ли човек да се обади вече...
Сгъвайко wrote:Я пренесете дискусията в Daobg.com тамън и сеира ще е по-добър :mrgreen:
Ей, в какви спомени ме вкарваш...навремето много добре си изкарвах и в тоя форум при началото на някой спор :lol: :lol: :lol:
Дичо wrote:Еееййй деееееаааа!!! Не мога да се стърпя да не изкоментирам "майстора" от клиповете бре!!! Може и да не му е чак толкова зле техниката, но веднага ми се набиха на очи няколко елемента на грешка:
1. Ако противника му беше с кама, още в първите 3 секунди ще е с изпонарязани длани, китки, сухожилия и тем подобни! Дори ако противника му е нетрениран - то и на аматьорите им излиза късмета понякога...
2. К'ви са тия предварителни загрявки? Да, наложителни са преди тренировка, ама при демонстрация?! Както е посочено в "Митове за боя с нож" - повечето атаки са всъщност засади... Кой ще има време да загрее, камо ли да ти извади оръжие?! Действа се по инстикт/рефлекс, което ако не се лъжа е основната цел на тренирането на БИ. В случая - леко липсват...
3. В залата - може и да се справя, ама на улицата... Преди време тренирах айкидо при един сенсей в София (ще ме прощава човека, ама не мога да се сетя името му :oops: :oops: :oops: ). Та въпросния сенсей отлично знаеше разликата между бой на улицата и бой в залата. Обясненията му още ги помня с някои от ставите си... Редовно се симулираше нападение от 4-5 човека, без никаква първоначална подредба, т.е. възможно най-близо до реалността. А познайте кой завършваше пъшкащ на пода? Е не беше той!
За религията няма да се намесвам, че ще стане една....
nikola7203 wrote:Колега Дичо ,ако влезеш във форума на А.Кочергин или прочетеш някои от книгите му,ще разбереш,че той твърди ,че човек,колкото и добре да е подготвен,почти на 99% няма шанс срещу въоръжен с нож противник! Според него , но не и според "адептите" на ФМА , ЕДИНСТВЕНАТА възможна защита е да се направи захват на ВЪОРЪЖЕНАТА с нож ръка с две ръце,тя да се притисне към собственото тяло - с цел максимално обездвижване- и по възможност ,един вид ,да се легне върху нея.Няма блокове,ключове,пасове и пр. простотии! Учи,че това именно е 0,1% шанс ,човек да оцелее при нападение с нож и то ,ако се абстрахира от останалите наранявания! На този клип така дискутиран клип,той демонстрира опит за захват и се вижда колко всъщност е трудно!
Дичо wrote:
nikola7203 wrote:Колега Дичо ,ако влезеш във форума на А.Кочергин или прочетеш някои от книгите му,ще разбереш,че той твърди ,че човек,колкото и добре да е подготвен,почти на 99% няма шанс срещу въоръжен с нож противник! Според него , но не и според "адептите" на ФМА , ЕДИНСТВЕНАТА възможна защита е да се направи захват на ВЪОРЪЖЕНАТА с нож ръка с две ръце,тя да се притисне към собственото тяло - с цел максимално обездвижване- и по възможност ,един вид ,да се легне върху нея.Няма блокове,ключове,пасове и пр. простотии! Учи,че това именно е 0,1% шанс ,човек да оцелее при нападение с нож и то ,ако се абстрахира от останалите наранявания! На този клип така дискутиран клип,той демонстрира опит за захват и се вижда колко всъщност е трудно!
Ако твърди така, прав е! Нямам намерение да му влизам във форума, тъй като съм доста скаран с руския. Мисълта ми беше, че ако действително си играе така при реална схватка както на клипа - е те тоя ще е труп още преди противника му да се е задъхал.
За мен лично има два изхода от нападение с нож - 1км спринт или вадиш пищова и го гръмваш! (ако си достатъчно хладнокръвен за да си даваш и сметка къде се целиш - може и в капачката на коляното, че иначе се почват едни разправии...)
nikola7203 wrote:То ,както отбелязах,съвсем тенденциозно беше постнат точно този клип,ама хайде! Чакам някой да ми покаже това:

[tube]bWg0Ix7Lch4&feature=grec_index[/tube] !

Без замах,само от рамото! Ама що на такива "смешници" японците им дават осми дан???
bully wrote:
Звяра wrote: ........... Тоз срещу мен да бега не мож ме стигне. [Аз съм бил 2 пъти в пернишка дискотека, 3 пъти в пазарджишка, и 5 пъти съм обиколил чалготеките на Студентски град
Абе Лазаре, ми то ако това ти е критерия аз като съм останал жив и напълно здрав след хиляди посещения на такива и особенно на добре известния в определени тесни среди "Техно" клуб където изгря звездата на Златка Райкова сред мила компания от пезевенци и други сложни и своеобразни персонажи :lol: то тогава трябва да съм бога на войната бре :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Звяра wrote:
nikola7203 wrote:То ,както отбелязах,съвсем тенденциозно беше постнат точно този клип,ама хайде! Чакам някой да ми покаже това:

[tube]bWg0Ix7Lch4&feature=grec_index[/tube] !

Без замах,само от рамото! Ама що на такива "смешници" японците им дават осми дан???
Много смех много нещо :mrgreen: Само да намеря някоя ненужна банкнота веднага ще ти го демонстрирам същото. И за кьорав олигофрен е ясно как го направи номера. От начина на срязване се вижда, че ножа захапва задната страна на банкнотата и след това с движение от китката с дърпане към тялото я разрязва. И маймуна с 2 минути практика ще го направи. За това и беше цялото изпъване на банкнотата - да е максимално изправен ръба и по-лесно захапването. Който е рязал прав вестник и намачкан такъв знае кое е по-лесно. ;) Освен циркаджилък друго не видях. Спри с тия глупости за руския слон, че всеки твой коментар искрено ми оправя деня, ще ме заболи корема от толкоз смях :D А относно забележките към телосложението ми ще те успокоя, че го докарвам кат Корчегин на корем. :evil: Малко съм позанемарил фитнеса, но съм си едни стабилни 85 кг. неподправен селски чар и сексапил :twisted:
bully wrote:
Звяра wrote: ........... Тоз срещу мен да бега не мож ме стигне. [Аз съм бил 2 пъти в пернишка дискотека, 3 пъти в пазарджишка, и 5 пъти съм обиколил чалготеките на Студентски г
Абе Лазаре, ми то ако това ти е критерия аз като съм останал жив и напълно здрав след хиляди посещения на такива и особенно на добре известния в определени тесни среди "Техно" клуб където изгря звездата на Златка Райкова сред мила компания от пезевенци и други сложни и своеобразни персонажи :lol: то тогава трябва да съм бога на войната бре :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Майстор Були, чест, почитания и най-дълбок респект. Само мога да се уча от теб :book6: :mrgreen:
Black Wolf wrote:Момчета, споко! Както казват у Перник, пред винкела всички са равни. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Звяра wrote:Специален поздрав за nikola7203

Звяра - Гранд мастър, сифу, сенсей, гуро, шихан, учител джедай, милитъри, SWAT, тактикъл инструктор от вселенска величина и т.н.

НАБИРА УЧЕНИЦИ!!!

Обучение в следните дисциплини:

ММА - миксед муане арт - комбинация от техники за мезене и пиене от различни стилове. :beer2:
Фул контактен секс - само за сериозни девойки :love:
Семи контакт секс с протектори - за не толкова сериозните :twisted:
Борбъ и БЖЖ /Бати Жестокото Жулене, б. авт. жулене = е__е/ :mrgreen: - кандидатите да си носят дискотечните дрехи и по 100 лв. джобни.
Приложно нинджуцу /за начинаещи/ - как да изчезнем от погледа на жена си, когато и е щукнало, че трябва да и помагаме, а на нас ни се пие бира с аверчета. :arrow:
Приложно нинджуцу /за експерти/ - как след прилагане на наученото от част първа да култивираме вътрешната си енергия така, че да не бъдем наранени от точилки, тигани и летящи чиний. Мноооого секретна техника - по 500 лева на урок. :mrgreen:

За записване на лични :icon_smile:
joy_boy wrote:хаха звяр голем си, не съм вярвал, че ще изкочиш с толкоз чувство за хумор :) :D
Звяра wrote:Надявам се, че колегата е доволен. Държа да отбележиш чистия и равен сряз в сравнение с кривонделския на Корчегин. Кат гледам без много зор мога да повторя с много по-високо качество всички номера на тоз палячо и без да съм с 8-ми дан ;) Среза е правен с ЕДц-то ми, което не бръсне, не съм си пил кафето, спах лошо, а кучето в краката ми пречеше да си култивирам ЧИ - то.......... А какво ли щеше да стане ако съм във форма? :lol:

Дискусията в действителност взе доста грозен ход и се извинявам на колегата nikola7203, ако с някое мое изказване в темата съм го засегнал. Надявам се, че вече е убеден в това което се опитвах да кажа. Спора трабва де се води с факти и доказателства, а не с лични нападки. ;) Мир на всички :)

П.П. Ако желае да дойде във Велинград, може да заповяда, кеф ти за бира, кеф ти за да научи нещо ;)
Дичо wrote:

[tube]5vWRFnYb9aw[/tube]

Звяра - Гранд мастър, сифу, сенсей, гуро, шихан, учител джедай, милитъри, SWAT, тактикъл инструктор от вселенска величина и т.н.

НАБИРА УЧЕНИЦИ!!!

Обучение в следните дисциплини:

ММА - миксед муане арт - комбинация от техники за мезене и пиене от различни стилове. :beer2:
Фул контактен секс - само за сериозни девойки :love:
Семи контакт секс с протектори - за не толкова сериозните :twisted:
Борбъ и БЖЖ /Бати Жестокото Жулене, б. авт. жулене = е__е/ :mrgreen: - кандидатите да си носят дискотечните дрехи и по 100 лв. джобни.
Приложно нинджуцу /за начинаещи/ - как да изчезнем от погледа на жена си, когато и е щукнало, че трябва да и помагаме, а на нас ни се пие бира с аверчета. :arrow:
Приложно нинджуцу /за експерти/ - как след прилагане на наученото от част първа да култивираме вътрешната си енергия така, че да не бъдем наранени от точилки, тигани и летящи чиний. Мноооого секретна техника - по 500 лева на урок. :mrgreen:

За записване на лични :icon_smile:
Звяр, това не е за тука - това си е направо за "Бисери!" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
dadcor wrote:

[tube]5vWRFnYb9aw[/tube]

НАБИРА УЧЕНИЦИ!!!

Японците направо да пращат сертификата за 8-9 дан..който там решат да дадат се е добре.. :lol:
SVORD wrote:Звяр , голям си , уморих се от смях :D ! Обаче в едно нещо отстъпваш на мужиката, както се казва - хубава работа , ама българска ;) ! Как ти се не откъсна от сърцето една "стамболовка " за демонстрацията !? :evil: :mrgreen: :D :D :D
dadcor wrote:Аз сабирам пари за Приложно нинджуцу, щот съм почти младоженец и ми требват некои умения... :lol: :lol:
nikola7203 wrote:Приемам извинението ти,личи си ,че си човек с чувство за хумор! Голямо българско "Евалла" за това което показа - което си го можеш- можеш го :groupwave1: ,аз лично десетки пъти съм се опитвал да го повторя ,но винаги съм дърпал ножа към мен :? с хоризонтално движение! То и на клипа е така, а при тебе (не се заяждам!) от самото начало ножа тръгва под ъгъл - искаш да кажеш,че това е номера ?
Звяра wrote:
nikola7203 wrote:Приемам извинението ти,личи си ,че си човек с чувство за хумор! Голямо българско "Евалла" за това което показа - което си го можеш- можеш го :groupwave1: ,аз лично десетки пъти съм се опитвал да го повторя ,но винаги съм дърпал ножа към мен :? с хоризонтално движение! То и на клипа е така, а при тебе (не се заяждам!) от самото начало ножа тръгва под ъгъл - искаш да кажеш,че това е номера ?
Въпросът е, че не е нищо свръхестествено, и тоз чичко нищо интересно не показва. Скоро ако не мине котка път ще има доста прилично видео на мой приятел нож срещу нож и нож срещу празна ръка. При това доста по-грамотно. ;) Но като стане ще го пусна.

Тука има малко от миналогодишна демонстрация - http://mmabg.com/index.php?action=video&id=12 за съжаления тъпия оператор акцентира върху муцуните в публиката. На 3:26 има какво реално се прави като те налетят с нож - отклоняване на ръката без да се правиш на мъж и да се бориш с него, увеличаване на дистанцията и хващане на собственото оръжие или подръчно такова. Всякъв опит да хванеш ръката е самоубийство, просто щото ти ще хванеш с двете ръце едната моя ама аз си имам още едначка, с която също мога да изкарам някво железо. ;)
ZombayO wrote:
Black Wolf wrote: Въпросният Кочергин е създател на едно нещо, което той претендира да е "диверсантски нож". :roll:
Абе пуснали са го на много тънка цена тоя нож, купувайте братя, купувайте....:)

http://www.knifecenter.com/kc_new/store ... ?s=ONW6180
petrof wrote:
ZombayO wrote: Въпросният Кочергин е създател на едно нещо, което той претендира да е "диверсантски нож". :roll:
Абе пуснали са го на много тънка цена тоя нож, купувайте братя, купувайте....:)

http://www.knifecenter.com/kc_new/store ... ?s=ONW6180
Нямам мнение за бойните умения на въпросния Кочеригин, но относно ножа който е изобретил/подобрил/конструирал е добре преди да се подхвърлят иронични коментари, да се поинтересува човек пък и да се позамисли малко. Ножа му е вариант на кукри - с голямо острие, изнесен напред център на тежестта, тясно специализиран за режещи удари. И естествено не става за нищо друго освен за това за което е замислен.
Преди да се подбъзиквате с ножа на Кочеригин разгледайте ето този линк: http://www.spas-combat.ru/content/ru/se ... 27-38.html

Хората са тествали една купчина ножове и най-добре са се представили ножа на Кочеригин и нож Кондрат.
Тествали са ги единствено с идеята кой е най-добрия нож от гледна точка на самоотбрана.
Lubo wrote:Това за мене не е нож, може би перфектния инструмент за самоотбрана (едва ли), ама нож ???
dadcor wrote:Е, това че ми прилича на бояджийска шпакла не умаловажава някои качества, но чак пък "най-добрия нож за самоотбрана" при положение, че е наблегнато само на режещите му качества и т.н.... Това ми прилича малко на "руския слон най-големия слон.."
plambi wrote:Аз се загледах по Кондрат-а - направи ми впечатление, че формата на острието наподобява Bladetech ProHunter (и Magnum-a) на Тим Вегнер... Явно нашия японец, дружката на Брадли не случайно го хвали ;)

Аааа, то имало и фикс такъв:

Image
Така че зарежи ги ти тея работи за това колко е ефективен този нож. Руснаци са го измислили и руснаци го хвалят.

Ето как изглежда един истински убиец:

Image

п.п.с мисля че има някаква специална техника за боравене с кама, при която след като наръгаш противника, описваш с дръжката на ножа широк кръг докато острието е още в раната и като резултат от врага ти бива отсечено огромно парче месо е конична форма. Не го обясних много добре, но се надявам някой от колегите които са по-навътре в нещата да го изяснят( ако изобщо съществува такова нещо).[/quote]
petrof wrote:
ZombayO wrote:Не съм особен експерт, но смятам че да направиш боен нож, чиято цел са режещи удари е меко казоно смешна (освен ако ножа не е 35 санти и тежи кило - като кукрито, за да има достатъчно сила да нанесе големи поражения). Много искам да видя как с тоя нож ще срежеш някоя модерна униформа от кордура или дебел вълнен шинел. Ножовете за убиване на хора одавана вече са с ясен дизайн - кама. Всичко друго е пясък в очите - разни Кучерегини, карамбити и други чикии.....

Така че зарежи ги ти тея работи за това колко е ефективен този нож. Руснаци са го измислили и руснаци го хвалят.

....
След като сам казваш че не си особен експерт, как така даваш категорични квалификации кое е "меко казано смешно".
Просто хората са тествали една маса ножове: Image
и се вижда че най-ефективни са посочените ножове. И то не защото са ги измислили руснаци, а защото заради формата на остриетата им успяват да нанесат най-големи и дълбоки рани. И освен това са ги тествали върху дебело облечен "обект".
За техните условия (през по-голямата част от годината хората са дебело облечени) най-добри се оказват тези два модела.
В други географски ширини, където хората ходят целогодишно по тениски дълбоки рани могат да нанасят и други форми на остриетата, но конкретно за Русия тестовете са ясни.
ZombayO wrote:Няма да споря с теб..... Този нож е смехотворен...Всеки себеуважаващ се войник би се въоражил с отварачка за консерви отколкото с това закривено танто..Прочети след 2 часа написаното от хората тук и ще видиш че не само аз съм на това мнение.

Предполагам че Кучерегин 2 дена не е спал за да измисли някоя форма на острие, която не е маркетигово обладана от друга фирма и след 2рата каса буковица е халюцинирал това кръвосмешение между танто и кукри...

На снимката по-назад виждам едно непалско кукри и някак си не вярвам че ножа на на К. ще го изпревари в класацията при нанасяне на дълбоки рани....
Black Wolf wrote:В боя с нож горе-дору 3/4 от нещата са рязане и... да го наречем сечене ;) и сигурно не повече от 15-20% мушкане. Разбира се това е приблизително, но горе-долу така е съотношението.

@petrof, вероятно е така. Но кукрито се справя със същите задачи плюс още множество други. Вкл. дране на рибешка кожа и тънко нарязване на рибката... :mrgreen:

Както повечето руски оръжия и това е краднато като идея и конструкция. Извитото острие дава силата на рязане, а това отдавна е измислено.
Image

Да не говорим за големия Smatchet, който е сатър от калибара на въпросния руски сатър на Кочергин. :mrgreen:
nikola7203 wrote:
ZombayO wrote:Няма да споря с теб..... Този нож е смехотворен...Всеки себеуважаващ се войник би се въоражил с отварачка за консерви отколкото с това закривено танто..Прочети след 2 часа написаното от хората тук и ще видиш че не само аз съм на това мнение.

Предполагам че Кучерегин 2 дена не е спал за да измисли някоя форма на острие, която не е маркетигово обладана от друга фирма и след 2рата каса буковица е халюцинирал това кръвосмешение между танто и кукри...

На снимката по-назад виждам едно непалско кукри и някак си не вярвам че ножа на на К. ще го изпревари в класацията при нанасяне на дълбоки рани....
Еми,изпреварва го бе,чети и гледай!!! ;) :D :D
nikola7203 wrote:
ZombayO wrote:Не съм особен експерт, но смятам че да направиш боен нож, чиято цел са режещи удари е меко казоно смешна (освен ако ножа не е 35 санти и тежи кило - като кукрито, за да има достатъчно сила да нанесе големи поражения). Много искам да видя как с тоя нож ще срежеш някоя модерна униформа от кордура или дебел вълнен шинел. Ножовете за убиване на хора одавана вече са с ясен дизайн - кама. Всичко друго е пясък в очите - разни Кучерегини, карамбити и други чикии.

П.С. не съм сигурен точно през коя от двете свтовни войни е използван, но съм виждал trench knife който всъщност представлява триъгълно шило. Бил е доста ефективен и е изобретен защото почти нищо не е било способно да среже военните шинели от тепана вълна. Затова са направили нож с който да се ръга противника, почти невъзможно е да се счупи и се остри само на върха- 30 секунди точене и става като игла. В следствие е забранен от Женевската конвенция (ако не се лъжа) защото раните от пробождане с него е почти невъзможно да се зашият в полеви условия.

Image

п.п.с мисля че има някаква специална техника за боравене с кама, при която след като наръгаш противника, описваш с дръжката на ножа широк кръг докато острието е още в раната и като резултат от врага ти бива отсечено огромно парче месо е конична форма. Не го обясних много добре, но се надявам някой от колегите които са по-навътре в нещата да го изяснят( ако изобщо съществува такова нещо).
VPT wrote:Интересно ми е, колко от Вас са участвали в дуели с хладно оръжие и колко народ сте изклали, че се дават такива компетентни мнения, от практиката :? :?: :?: :?: ...
Едно само ще ви кажа. Доколкото ми е известно в цялата история на хирургията и съдебна медицина в П-в от 45 година насам, няма един заклан с Тай-пан, или там какъвто беше оня руския кривундел.... Обаче с дървени колове, цигански брадви, мотики, сърпове и готварски ножове от по 1лв. има "безброй" случаи.
И изобщо кви са тия щуротии за "перфектни оръжия - убийци" "Джадайски мечове" ит.н
Айде стига фантасмагории.
Киното е хубаво нещо, ама в голяма степен е художествена измислица, колкото и реално да изглежда....
А това , че някой е натрениран и има уменията, да ти извие врата за секунда, или да те приколи със счупено стъкло е вече друга бира, донякъде стечение на обстоятелствата и не малък процент шанс. Но, реалната действителност е пълна и със случаи, при които съвсем обикновени хорица в състояние на афект, са с "хиляди пъти" по-високо "КПД" и от "най-изтънчените" профи. килъри ;) А, че на някои хора фантазията е развинтена повече от необходимото - няма лошо, но поне се съобразявайте с добрия тон и поведение във форума.
Djack wrote: Дан'си купувам значи таквоз нящо?!?!? ;) :D :D :D
VPT wrote:А, що бе....Купи си, лошо няма. Както е казал един "велик" нашенец "Имал си бол пари -платил си я" ;)
Ама, ако ще колиш някой и си склонен да приемаш съвети от обикновен човек с нулев комбат, тактикъл SAS, SEAL SWAT, СПЕЦНАЗ итн опит :mrgreen: , вземи си една коса (не перука, ами от онези дето дядовците по селата маат от сутрин до вечер по ливадите да кастрят звездила, оти кравушките трЕбва да рупат витамини) ;) Така, като ти гледам аватара - 9 ка ще ти легне таман :mrgreen:
Зора е само да умериш противника, от там на сетне косата прай всичко сама. Ако не го разцепиш на две на три, със сигурност му я нанизваш кат кадънски гащи на плосък ластик ;) ВЕрвай ми, много ефективен и килърски дивайс е туй.
А символиката не е случайна ;) Image
Пък разните там Тай-Пани и Гай-Джини ги остави за профитата ;)
:beer2:
rudi wrote:Вчера, е възникнал скандал в кафе-аператив "Черногор". На място веднага е пристигнала дежурна патрулка от РПУ-Троян, на която обаче е оказано съпротива. Наложило се да се притече на помощ и втора патрулка с полицаи.

Докато органите на реда са установили самоличността на скандалджиите и техните мотиви, Ангел Н. на 38 г. и Гроздан Н. на 31 г. и двамата от Троян са започнали да обиждат униформените. В последствие сблъсъкът прераснал и в саморазправа и Гроздан извадил от близката каруца коса за косене на трева и нападнал един от полицаите. :o :o :o След устно предупреждение и неподчинение от страна на нападателя :twisted: е произведен предупредителен изстрел, :bond: а в последствие и втори, :bond: който го е прострелял в дясната подбедрица със стоп патрон. Оказана му е помощ във ФСМП-Троян и е настанен за лечение без опасност за живота в ортопедично отделение на МБАЛ-Троян. По случая е образувано бързо полицейско производство.

Официална информация на РПУ-Ловеч

п.с Като те напече слънцето, идеи за самоотбрана - дал господ.... :lol:
Звяра wrote:Ся ще ме карате да купувам един бут, да му налузя камофлаж и пак да доказвам, че руския слон не е нито най-големия, нито най-розовия. :mrgreen: Тез рани мога да ги направя с почти всяка сгъвайка, кат например на първо четене се сещам за едни мои отдавнашни тестове с лахар връз свински бут, верно не го бях облякъл ама порезът беше тамън 3 пъти по-длибок. Ако някой не вярва да осигури бута, ако не успея да го повторя туй дело на братята руси с по-къс и по-лек нож обещавам да си го платя. ;)

А относно това с рязането и мушкането - и двете си имат своето място, ако човеко отсреща не е въоръжен определено почваш направо мушкане и тъй докато види отблизо вечните ловни полета, ако има някво желязо и в дистанцията 1-3 метра първо ще има малко сечене, после пак мушкане докат не бъде приведен в перманентно отсъствие на сърдечен ритъм и мозъчна дейност. Ама тва се разбира с тренинг, а не с философстване. ;)

Звяра
редовен

Post by Звяра » Fri Apr 27, 2012 1:56 pm

VPT wrote:Недей аби бута бре. От зиан файда йок! ;)
А относно това с рязането и мушкането - и двете си имат своето място, ако човеко отсреща не е въоръжен определено почваш направо мушкане и тъй докато види отблизо вечните ловни полета, ако има някво желязо и в дистанцията 1-3 метра първо ще има малко сечене, после пак мушкане докат не бъде приведен в перманентно отсъствие на сърдечен ритъм и мозъчна дейност
Lubo wrote:Подкрепям камите и бауитата, според мене те са най - доброто хладно оръжие за нападение или самозащита от необучен в тайните на нинджа уменията ползвател. Обикновения човек ще тръгне да мушка несъзнателно, така че тая стъргалка едва ли е "дъ вери бест" при отбранителните хладни инструменти, да не говориме, че едно кукри е къде по - опасно и по - ефективно за посичане от тая шпатула, ама какво ми разбира на мене кухата главица :D !!!
Chinaski wrote:
VPT wrote:Пък, ако го аганясаш аднъж с косата- няма нужда да повтаряш
Мангалите много ги тачат косите и брадвите за спаринги :mrgreen: , преди две години
в една циганска коптора дето живееха градешки мангали(т.нар. дървари) намерих една
вила за сено пет метра дълга, зачудих се и питах мангото за кво му е такава дълга вила.
Мангото ми вика - Аааа бате, тая ми е за сватби, като се сбием с гостите и като изкарат
брадвите да ги мушкам отдалече :D
VPT wrote:Пък, ако го аганясаш аднъж с косата- няма нужда да повтаряш
Мангалите много ги тачат косите и брадвите за спаринги :mrgreen: , преди две години
в една циганска коптора дето живееха градешки мангали(т.нар. дървари) намерих една
вила за сено пет метра дълга, зачудих се и питах мангото за кво му е такава дълга вила.
Мангото ми вика - Аааа бате, тая ми е за сватби, като се сбием с гостите и като изкарат
брадвите да ги мушкам отдалече :D
Само преди месец, на едно дежурство ми докараха мангалешник, който уж "случайно" ;) паднал в/у коса. Така паднал, че направо беше пресякан на две....Какво намерихме в корема и колко литра кръв наляхме за тоя келеш- не е истина, та повярвайте, косата е сериозен инстУрмент ;)[/quote]
Bradley wrote:

Image

ХАХАХХАХАХ - баси дискусията - който иска да трепе себеподобни - ей ЛИН ТомпсънО е измислил дивайс ;)

:lol: :lol: :lol: :lol:
Lubo wrote:Най - идиотския меч, то и на клипчето си личи, че се представя по - зле от който и друг от мечовете, сабите, мачететата и изобщо останалите им железа, но този ме кефи :

Image
nameless_one wrote:Лин Томпсън е ГОУЕМ!!! Кой не му е гледал клипчетата как тренира, значи не разбира нищо от тренировки. А меча ме грабна с това, че с него ще мога да пукам балони тичайки и да сеча ботуши пълни с мръвка... абе направо незаменим :lol: :lol: :lol:
Bradley wrote:Оня руснак с фалосното име дали ще пребори чича ЛИНчо - аз не вервам - вади му меча и го почва :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nikola7203 wrote:Учениците на Св.Кирил веднъж го видяли много запотен и го попитали - "Учителю,защо така? " - а той простичко отговорил - " Спорих с ГЛУПАЦИ !!!" :D :D :D Това е от мен ,за "великите " специалисти и " майстори" !!! Обидно е за интелегентноста ми да пиша повече в тази тема!!!! :o :( :o :D
ZombayO wrote:Искрено се надявам да си някъде до 18-19 години на възраст, защото ако си по-дърт, за теб няма спасение....
Вместо да се обиждаш, пий две ракии с по един аспирин и лягаи да спиш :D
Сгъвайко wrote:Гросе Месера е истината :twisted:
Black Wolf wrote:Косата си е класика - в Полша примерно в течение на 200 год. (от шведския "потоп" до въстанието 1863 г.) при всички войни и въстания е имало големи отряди "косинери" и косата е два века е била традиционното оръжие на полския селянин.
http://en.wikipedia.org/wiki/War_scythe
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosa_bojowa
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kosynierzy

Иначе колдстилския меч си е просто реплика на традиционния двуръчен меч. ;)
alexander80 wrote:Вижте ся, язе лично от дуели и "ангард" не разбирам, понеже считам за по - човешки и цивилизовано да ползвам огнестрелно оружие за самозащита ако ми се наложи, кат бял човек нали.
Обаче ако някой някъде претнендира че е мнооо добър с ножове - съветвам го да иде на обмяна на опит при английските докери на някое пристанище.
Има кво да научи - бая майстори са останали засрамени там.
И вервайте ми - онея алкохолни петна не са и чували за тай-пани, май пани, кочерегин и други разни там философи, обаче тва не им пречи хич даже да си се колят класно :D :D :D.
VPT wrote:E, нещо такова се опитвам да кажа.... Там, гдето дуелите с ножовИ са почти ежедневие, за "Ал-Мар","Емерсон", "Кондратурин" и "Чукундурин", не са и чували....ама пък и едва ли им е необходимо. ;)
Black Wolf wrote:Баш в Англия където отиваш за една карфица до живот :mrgreen: - едва ли...
Виж, там където доскоро (вече не) боевете с ножове са били ежедневие, боравят с такива остриета, за които поне 80% от членовете на този форум не са и чували, а които са чували, са виждали повечето от тези остриета само на картинка... :P
VPT wrote:Ти сигурно си от останалите 20% ? :mrgreen:
Сгъвайко wrote:
alexander80 wrote:при английските докери на някое пристанище.
Да не е английско пристанище само, че там и за викторинокс проблемите ще са ви повече, от колкото тук за гранатомет :roll:
alexander80 wrote:
Сгъвайко wrote:при английските докери на някое пристанище.
Да не е английско пристанище само, че там и за викторинокс проблемите ще са ви повече, от колкото тук за гранатомет :roll:
Там не случайно като разберат, че трябва да арестуват някой с нож пращат SWAT екипи.[/quote]
Нож wrote:Голяма дискусия тука за самоотбраната с нож :)
Кочеригин не умее според някой нищо,знам ли,все пак се води някакъв треньор на армейски части в Русия.
По темата,аз съм ползвал два пъти нож за самоотбрана и то успешно срещу повече от един нападател.
Сивия wrote:Ей тоя ми харесва, макар да не са преписали името правилно от немски. :D

http://www.coldsteel.com/grossemesser.html
Black Wolf wrote:Това е просто реплика на исторически образец.
Image
http://www.roninswords.com.au/new%20art ... ldat-4.jpg
http://www.thehaca.com/Manuals/HW-Web_f ... age022.jpg
Сивия wrote:Е и? Като гледам, си е напълно функционален меч. :D
Сгъвайко wrote:
Псолютен звяр си е, пък и историческите масови образци нито от по качествени материали, нито по по-добра технология са се правили.
стоимиров wrote:Много тъпа тема,предполагам че повечето от вас са виждали кръв ако случайно са си резнали пръсчето,а тук се изживяват като големи касапи.То не са коси,мечове и разни мистрии дето и на филми не са ги гледали.Имам познат който уби човек с най обикновена ВТ чекийка,излежа си го но си носи последствията още.Желая на никой да не му се случва подобно нещо ;)
Сивия wrote:Виж сега, колега, някои имаме село и бабите гледат животни, та често-често сме до лактите в кръв. Някои са ловци; други, разбира се, са нинджи... :D

Да не дава Господ, но опре ли до това, да избирам между живота на семейството ми и този на нападател, пращам го при свети Петър и си лягам да спя като пеленаче. Дали ще е с нож, дали с меч, дали с паве - с каквото имам подръка. Ако нямам нищо подръка - с голи ръце. Мисля, че всеки нормален съпруг и баща би направил същото.

И те така. :mrgreen:
Black Wolf wrote:
Да. Просто казвам, че е добре познато оръжие - не е нещо, "изоретено" от Колд стийл.
parabell wrote:
Сивия wrote:Виж сега, колега, някои имаме село и бабите гледат животни, та често-често сме до лактите в кръв. Някои са ловци; други, разбира се, са нинджи... :D

Да не дава Господ, но опре ли до това, да избирам между живота на семейството ми и този на нападател, пращам го при свети Петър и си лягам да спя като пеленаче. Дали ще е с нож, дали с меч, дали с паве - с каквото имам подръка. Ако нямам нищо подръка - с голи ръце. Мисля, че всеки нормален съпруг и баща би направил същото.

Ще се учудя, ако има нормален човек в дадената ситуация и не направи същото.
Djack wrote:
parabell wrote:Виж сега, колега, някои имаме село и бабите гледат животни, та често-често сме до лактите в кръв. Някои са ловци; други, разбира се, са нинджи... :D

Ще се учудя, ако има нормален човек в дадената ситуация и не направи същото.
Аз няма да направя така! ............ Просто ще му изтръгна гръкляна с ръчички и ще му направя колумбийска вратовръзка! Мисля, че е много по хуманно от това да го пращам при свети Петър! ;) :twisted: :twisted: :twisted:[/quote]
parabell wrote: А няма ли да е по-хуманно да му бръкнеш в устата и да му изтръгнеш макарите оттам :?: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Djack wrote:
parabell wrote:..........
А няма ли да е по-хуманно да му бръкнеш в устата и да му изтръгнеш макарите оттам :?: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Аааааа, ами ако ме ухапе, като му ги стисна ?!?!?
123 wrote:

Всички сме расли по село. Човекът е друг дивеч. Страхлив, лукав, готов на всичко. Настолни командоси има навсякъде. Кога опре ножа до кокъл, оцелява само най-надъхания. Поздрави!
Нож wrote:Най важно е едно оръжие,като се извади да се ползва по предназначение без да се мисли изобщо.Времето за размисъл може да коства и живота.
Bradley wrote:[vbox]5bb913e9f3[/vbox]
123 wrote:
ZombayO wrote:Не съм особен експерт, но смятам че да направиш боен нож, чиято цел са режещи удари е меко казоно смешна (освен ако ножа не е 35 санти и тежи кило - като кукрито, за да има достатъчно сила да нанесе големи поражения). Много искам да видя как с тоя нож ще срежеш някоя модерна униформа от кордура или дебел вълнен шинел. Ножовете за убиване на хора одавана вече са с ясен дизайн - кама. Всичко друго е пясък в очите - разни Кучерегини, карамбити и други чикии.

П.С. не съм сигурен точно през коя от двете свтовни войни е използван, но съм виждал trench knife който всъщност представлява триъгълно шило. Бил е доста ефективен и е изобретен защото почти нищо не е било способно да среже военните шинели от тепана вълна. Затова са направили нож с който да се ръга противника, почти невъзможно е да се счупи и се остри само на върха- 30 секунди точене и става като игла. В следствие е забранен от Женевската конвенция (ако не се лъжа) защото раните от пробождане с него е почти невъзможно да се зашият в полеви условия.

Image

п.п.с мисля че има някаква специална техника за боравене с кама, при която след като наръгаш противника, описваш с дръжката на ножа широк кръг докато острието е още в раната и като резултат от врага ти бива отсечено огромно парче месо е конична форма. Не го обясних много добре, но се надявам някой от колегите които са по-навътре в нещата да го изяснят( ако изобщо съществува такова нещо).
Смешен си!!! :D Кочергин има филм,където сравнява НДК-17 ,точно с Тай Пана!!! :D Гледай,чети и после пиши!!! А това,дето си го постнал от найфцентъра си го купи незабавно!!!Ще ти служи перфектно за стъргане на гащи,цървули и прочие артикули!!! :D :D :D
Интересно как дори при съвсем обосновани и логични доводи някои хора предпочитат да се отъждествяват с образа на въоръжено до зъби и добре натренирано телетъби. Нищо лично против Кочергин, но създадената от него шпакла ще е последното нещо, което бих взел при евентуална схватка с хладно оръжие. По-скоро бих заложил на заострена отверка или лъжица, тъй като подобно недоразумение ще е има някакъв КПД единствено срещу лишен от крайници противник. Идеята да премахнеш опонент с изцяло разрязващи удари (особено при модерните синтетични облекла) е меко казано смехотворна. От скромният ми опит на касапин смятам, че основна цел трябва да са виталните вътрешни органи и най-достъпните за удар кръвоносни съдове. Т.нар. триъгълна кама се доближава максимално близо до образа на идеалното оръжие за близък бой, но всъщност съществува още един изключително лесен за изработка и манипулация инструмент.

http://imageshack.us/photo/my-images/85 ... re3025.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/31/picture3028.jpg

За основа се ползва дебелостенна стоманена тръба, която след скосяването на върха се закалява отново в наситен разтвор на долнопробен тютюн. Наличието на ръжда не е проблем, всъщност наслоената мръсотия е пряко пропорционална с КПД.[/quote]
Bradley wrote:По повод част от горния коментар:

Почти година носех М95 хоризонтално на кръста ;) (предимно в студентски град надвечер/вечер/нощем)
Сивия wrote:О и аз носех един фикс с над 20 сантиметра острие, едно време в студентски град - имаше едни дънкови якета, на които вътрешния джоб беше разделен на две и едната част - тя може би не беше и предвидена за джоб, беше идеална за целта.

Отгоре носех някакво черно яке без ръкави (така беше модерно тогава :D ) и отвън въобще не личеше ножа... само като се напиех, почвах да залитам наляво, понеже си тежеше. :)

За тръбата на снимките по-горе - трудно си представям как би я обяснил човек на полицията, още повече с тази дръжка от излолирбанд. :)

Тук очевидно говорим за две различни неща - оръжия за носене и такива за у дома (зад вратата, например). То много ясно, че никой няма да помъкне двуръчни мечове в градския транспорт, я. :)
Дичо wrote:Право думаш, колега ;) Аз още имам едно такова яке - по-малкия "джоб" събира едно китайско нунчако и фикс с 18см острие...плюс една палка и друг фикс с подобни размери от другата страна - не че ми трябват толкова железа и дрЪветии, но се постига добър баланс и се избягва залитането (поне причиненото от тежестта...) ;)
Нож wrote:Тези тай-пани ками и подобни бутикови стоки са голяма реклама :D
Бойни ножове са точно толкова колкото е боен нож Викторинокса,някой може ли да каже при положение че са "тактикъл" "боен" "перфектното хладно оръжие" "създадено от бащата на бойните ножове" и подобни комерчески названия-къде е на въоръжение?В коя армия,кои спец части,къде в кои конфликти е давано и на кои войници или бойци?
В нета на някой места има филмчета от войните в Русия-Чечня може да ги изгледате има много сцени с ножове но не са за всеки,особено за хора не служили и войници!
Учудващо е че никъде не се появяват на сцените така хвалените ножове.
Много виртуални командоси,както по нагоре каза колегата :D
Не е добре да се мисли с телевизора и рекламата от него.
Звяра wrote:
Bradley wrote:[vbox]5bb913e9f3[/vbox]
Много тъпо клипче, изрелеца пак малко от малко показваше нещо, ама негрото правеше тъпотий дето са вървежни само на чучело. Единствените стойностни кадри са мейду 0:10 и 0:20 където изрелеца показа ..... типична техника от ФМА :mrgreen: Ся пак ще кажа, че мога да го направя около 3 пъти по-бързо и ефективно от двамата господа, ама вече ще трябва да си платите за видеоуроците :lol:
plambi wrote:Без да се намесвам в хортуването из темата, щото предпочитам бегомската хватка в напечени ситуации, но обърнете внимание на насмешливия тон на водещия, на времева отметка 03:34, когато измъкна от балистичния гел ножката на негрото - СЪС СЧУПЕН ВРЪХ...

Поздрави на всички фенове на студената стомана - тези неща се случват... най-често при техните ножове...

п.п. Въпросното мнение си е само мое, то изразява моята профанска преценка за марката, от която отдавна съм се отказал. То не цели разпалване на свещени войни - добри или лоши са тези изделия, то е просто демократично изразено мнение. Моля, уважете го :)
Дичо wrote:
Нож wrote:...къде е на въоръжение?В коя армия,кои спец части,къде в кои конфликти е давано и на кои войници или бойци?
В нета на някой места има филмчета от войните в Русия-Чечня може да ги изгледате има много сцени с ножове но не са за всеки,особено за хора не служили и войници!...
Колега, аз (а предполагам и други в този форум) съм далеч от мисълта, че военнослужещите получават винаги най-доброто. Обикновено получават нещо, произведено от някой, който е платил по-висока цена. Преди известно време имаше един пост тук, където беше посочен пример със закупуването на ножове Glock 78 и 81 за нашите въоръжени сили (не помня кои части точно) по 400лв бройката :shock: :shock: :shock: То си е достатъчно и да погледнеш стандартните щикове за АК-47 - без да увъртам, това са си заточени винкели (имал съм такъв, знам за какво говоря). Освен за ръгане за друго не стават. Да, ама ножът не трябва да изпълнява само ролята на оръжие, а и на инструмент. "щото ако се наложи рязане на въжета, кабели, плат, дърво и т.н. на мен ще ми е по-лесно и по-бързо да ги прегриза със зъби, отколкото да разчитам на военен нож.
Затова и има толкова модели, които се рекламират като тактически, бойни и т.н. Това насочва вниманието към основната им функция - да убиват. Фактът, че могат да се справят и с други задачи е бонус.
И понеже спомена за клипове от действителни бойни действия, ще пуснеш ли някои от тях тук? (Или ми прати линкове на ЛС, ако прецениш че не са подходящи за широка публика)
MetalBlade wrote:
Поздрави на всички фенове на студената стомана - тези неща се случват... най-често при техните ножове...
Най-многото снимки на счупени ножове в нета се падат именно на Колд Стийл.
123 wrote:Острието си е острие. В ситуация на живот и смърт бих избрал резач и от счупен буркан. Да не забравяме и зъбите господа......
Нож wrote:..къде е на въоръжение?В коя армия,кои спец части,къде в кои конфликти е давано и на кои войници или бойци?
В нета на някой места има филмчета от войните в Русия-Чечня може да ги изгледате има много сцени с ножове но не са за всеки,особено за хора не служили и войници!...
Колега, аз (а предполагам и други в този форум) съм далеч от мисълта, че военнослужещите получават винаги най-доброто. Обикновено получават нещо, произведено от някой, който е платил по-висока цена. Преди известно време имаше един пост тук, където беше посочен пример със закупуването на ножове Glock 78 и 81 за нашите въоръжени сили (не помня кои части точно) по 400лв бройката :shock: :shock: :shock: То си е достатъчно и да погледнеш стандартните щикове за АК-47 - без да увъртам, това са си заточени винкели (имал съм такъв, знам за какво говоря). Освен за ръгане за друго не стават. Да, ама ножът не трябва да изпълнява само ролята на оръжие, а и на инструмент. "щото ако се наложи рязане на въжета, кабели, плат, дърво и т.н. на мен ще ми е по-лесно и по-бързо да ги прегриза със зъби, отколкото да разчитам на военен нож.
Затова и има толкова модели, които се рекламират като тактически, бойни и т.н. Това насочва вниманието към основната им функция - да убиват. Фактът, че могат да се справят и с други задачи е бонус.
И понеже спомена за клипове от действителни бойни действия, ще пуснеш ли някои от тях тук? (Или ми прати линкове на ЛС, ако прецениш че не са подходящи за широка публика)[/quote]
Аз съм далече и от мислъта че в нета винаги всичко казано е правилното.В нета всеки има най доброто това се знае :) но най доброто според хора също от нета а не от такива водили войни или някакви схватки с ножове и наистина убили или ранили сериозно някой.Всеки изразява мнение от свой виждания и разбирания.
Колега,не знам какви са тези ножове Глок за по 400 лева,ако такова нещо има значи някой е крал пари от бюджета на армията което е жалко :x
Колкото за армиите по света не мисли че не получават точно това което им е необходимо.Моя роднина,близка моя жена се омъжи в Русията преди няколко години и в момента мъжът и служи там в едни доста особени части така наречените "Альфа" та инфото е от първа ръка и ти гарантирам че са обородвани точно с това което им трябва.
Реклами са това с тези думи тактикъл и такива чужди наречия,реклама от американосите които всички в света знаят че са царе на промиването на мозъци :)
Трябва да се накара населението да вярва в нещо,да купува,да се чувсъва застрашено,да ползва ненужни неща и така нататък.
За клиповете мога да ти ги пратя по скайп примерно,линкове няма в нета,събирани са от различни места,реално снимани ситуации и части от бойни и наказателни действия, не тренировки и не са за хора с слаби нерви защото наистина умират хора ако толкова ги искаш,пусни някакъв скайп на лс,не са за разпространение в нета.
Темата е за самоотбрана с нож и в случай на самоотбрана се ползва каквото има,рекламата за най добър боен нож и подобни глупости е смешна отвсякъде още повече ако е придружена рекламата от някакви гръмки имена посочени като експерти по бой с ножове и създатели на някакъв вид нож заклеймен като най добрият и също така не приет на въоръжение никъде в армия или спец части,но за сметка на това приет като модно бижу и носен в барове и дискотеки понеже е фешън :lol:[/quote]
Дичо wrote:
Нож wrote:Аз съм далече и от мислъта че в нета винаги всичко казано е правилното.В нета всеки има най доброто това се знае :) но най доброто според хора също от нета а не от такива водили войни или някакви схватки с ножове и наистина убили или ранили сериозно някой.Всеки изразява мнение от свой виждания и разбирания.
Колега,не знам какви са тези ножове Глок за по 400 лева,ако такова нещо има значи някой е крал пари от бюджета на армията което е жалко :x
Колкото за армиите по света не мисли че не получават точно това което им е необходимо....
А, сега че всеки си има най-доброто е отделен въпрос... За мен най-добрия нож е този, който имам подръка когато ми потрябва - дали ще е за самоотбрана или да си нарежа салатата е от второстепенно значение.
За крадене на пари от армията...не само тук, но и по целия свят си има определен термин за това - "държавна политика". Едва ли има друга организация, която да гълта повече средства от армията.
Добре е, че "Алфа" получават каквото им е необходимо. Предполагам и "Вимпел" също са обурудвани по-добре от редовната армия. Но има малка разлика между "необходимо" и "най-добро".
За рекламите...целта на всички реклами е да те накарат да купиш съответния продукт. Всяка набляга на предимствата (в редки случаи дори има сравнения с други продукти, последвани от съдебен процес естествено...). Ама сега да почнем да спорим кой нож е най-добрия в света е все едно да се спори кой автомобил е най-добрия в света - всички си имат и предимства, и недостатъци.
И понеже ставаше въпрос за "мистрията" на Кочергин - защо пък точно той да е най-добрия? Да, може да е от добра стомана. Да, може тази форма да изпълнява точната си функция. Но пък има и други ножове, от по-добра стомана и по-добра форма със същата функция. Аз лично не бих си го взел, защото не ми харесва. Пък и ако го направя от две заварени парчета наточен винкел, ще нанася още по-страшни рани - особено ако след употреба е нащърбен, че и ръждясал.
Както се казва: "Всяка муха си има вкус към някакво л*йно" :mrgreen: Примерно, аз съм фен на сергийните китайци. Ама я питай повечето колеги на какво мнение са за творенията на Великия Жълт Инженер :lol:
Относно носенето на нож като аксесоар в барове и дискотеки, против съм внасянето на оръжия на места с алкохол. Затова решавам проблема по най-лесния начин - НЕ ХОДЯ в барове и дискотеки :lol:
Нож wrote:Аз съм далече и от мислъта че в нета винаги всичко казано е правилното.В нета всеки има най доброто това се знае :) но най доброто според хора също от нета а не от такива водили войни или някакви схватки с ножове и наистина убили или ранили сериозно някой.Всеки изразява мнение от свой виждания и разбирания.
Колкото за армиите по света не мисли че не получават точно това което им е необходимо....
А, сега че всеки си има най-доброто е отделен въпрос... За мен най-добрия нож е този, който имам подръка когато ми потрябва - дали ще е за самоотбрана или да си нарежа салатата е от второстепенно значение.
За крадене на пари от армията...не само тук, но и по целия свят си има определен термин за това - "държавна политика". Едва ли има друга организация, която да гълта повече средства от армията.
Добре е, че "Алфа" получават каквото им е необходимо. Предполагам и "Вимпел" също са обурудвани по-добре от редовната армия. Но има малка разлика между "необходимо" и "най-добро".
За рекламите...целта на всички реклами е да те накарат да купиш съответния продукт. Всяка набляга на предимствата (в редки случаи дори има сравнения с други продукти, последвани от съдебен процес естествено...). Ама сега да почнем да спорим кой нож е най-добрия в света е все едно да се спори кой автомобил е най-добрия в света - всички си имат и предимства, и недостатъци.
И понеже ставаше въпрос за "мистрията" на Кочергин - защо пък точно той да е най-добрия? Да, може да е от добра стомана. Да, може тази форма да изпълнява точната си функция. Но пък има и други ножове, от по-добра стомана и по-добра форма със същата функция. Аз лично не бих си го взел, защото не ми харесва. Пък и ако го направя от две заварени парчета наточен винкел, ще нанася още по-страшни рани - особено ако след употреба е нащърбен, че и ръждясал.
Както се казва: "Всяка муха си има вкус към някакво л*йно" :mrgreen: Примерно, аз съм фен на сергийните китайци. Ама я питай повечето колеги на какво мнение са за творенията на Великия Жълт Инженер :lol:
Относно носенето на нож като аксесоар в барове и дискотеки, против съм внасянето на оръжия на места с алкохол. Затова решавам проблема по най-лесния начин - НЕ ХОДЯ в барове и дискотеки :lol:[/quote]
Всеки има спроед неговите си разбирания най доброто разбира се.
Така е,прав си за армиите те гълтат не малко средства в която и да е страна,но има едно правило,че които не подържа своята армия добре-подържа после чужда но тя го рита и в задника много често :lol:
Части като "Альфа" "Вимпел" и подобни няма как просто да нямат в въоръжението си това което им трябва-необходимото!
А щом имат необходимото за задачите си то е най доброто.
Стомани с извънземни наименования не им трябват защото задачите които се изпълняват в такива структури се свеждат до унищожаване на противника обикновено,и по рядко до залавянето му,почти всеки боец е екипиран с нож с които е свикнал и преминал обучения.
Ножа на Кочеригин е напълно възможно да си е направен за използване от хора преминали обучение с такъв нож.В този ред на мисли е малко неоснователно да се казва че не става за нищо понеже може да се окаже че има хора които си служат с него отлично.За мен и Спайдеркото не стават за нищо повечето от сгъваемите им модели защото са с дължина на острието като за стъргане на обувки,това обаче не им пречи да струват цена колкото един Фолкнивен S1 и дори малко повече.
За рекламите-целта им е да те накарат да купиш точно това което не ти трябва.Някъде да си чувал да се рекламират например часовниците Audemars Piguet Offshore или Omega,или автомобилите Ролс Роис? Няма реклами защото не са нужни или ако има само се загатва за тях а не се крещи отвсякъде-купете това,купете го.
Така е и с ножовете,доброто няма реклама,то си има потребители които го ползват,знаят че е добро и за какво е добро.
Аз също имам китайски ножове поне 10 но не казвам че са боклуци и никога няма да го кажа,вършат си работа за парите си и са полезни.
Имам и оригинални ножове също достатъчно бройки между които и нож на Бусе.Също така моето мнение е че Колд Стил и Сог фиксовете им са пълно л*айно отвсякъде ако ще стоманата им да е от сплав за ядрени подводници :lol: това са комерсиални фирми както и не само те а и много други без никакво приложение почти освен за фешън.
Нож аз нося винаги един Кизляр или Екстрема Шрапнел дори и до кварталната бакалия като ходя защото ми е спасявал задника на два пъти ножа ;) а на дискотеки барове и кръчми и аз не ходя изобщо.[/quote]
parabell wrote: Прав си колега, лошо е да набодеш някой и да ти се счупи ножа, защото парчето, което остава вътре може да запуши кръвоносен съд и тогава ти е е..ана в гъзът, голям е шанса ти да не излезеш жив от ситуацията. Но да не дава Господ до там да се стига.
За мен лично за самозащита танто остриетата са идеални, защото от касапския ми опит (с танто коля предимно) съм забелязал, че само при намушкването дупката е по-голяма отколкото с друг тип острие и пораженията са значителни.
plambi wrote:Любо, нема са ядосваш, пич - ти нямаш вина, то душата квото си хареса ;)
Специално в твоя чест (а и щото блея, като цъкам по копчетата), току-що платих едно спечелено нощес Kudu.
Няма лошо, крайно време е и аз да имам една американска костурка ;)
ZombayO wrote:
Нож wrote: Имам и оригинални ножове също достатъчно бройки между които и нож на Бусе.Също така моето мнение е че Колд Стил и Сог фиксовете им са пълно л*айно отвсякъде ако ще стоманата им да е от сплав за ядрени подводници :lol: това са комерсиални фирми както и не само те а и много други без никакво приложение почти освен за фешън.
Ножовете на Cold Steel може и да не харесваш, обаче това не значи че пълно лайно отвсякъде. До момента не знам случай на счупен нож от San Mai III....Питай притежателите на Trail Master, та да ти обяснят къде грешиш.
f(x)dx wrote:
parabell wrote:лошо е да набодеш някой и да ти се счупи ножа, защото парчето, което остава вътре може да запуши кръвоносен съд и тогава ти е е..ана в гъзът, голям е шанса ти да не излезеш жив от ситуацията. Но да не дава Господ до там да се стига.
За мен лично за самозащита танто остриетата са идеални, защото от касапския ми опит (с танто коля предимно) съм забелязал, че само при намушкването дупката е по-голяма отколкото с друг тип острие и пораженията са значителни.
ще рече човек, че си тутси в Руанда. Кого толкова има да колиш?
Сивия wrote:Абе, на някой друг оная руска шпакла да му прилича на кукри-танто? :D
parabell wrote:
f(x)dx wrote:
ще рече човек, че си тутси в Руанда. Кого толкова има да колиш?
Коля животни зимния период предимно. Грешно си разбрал написаното.
rudi wrote:Парабеле, сега пък тутси ли стана.... :roll: :?: (нещо много зачестиха грешките) :idea: :D

Image

Image

Тоя само е бил заподозрян..... :idea:
Black Wolf wrote:
Много тъпо клипче, изрелеца пак малко от малко показваше нещо, ама негрото правеше тъпотий дето са вървежни само на чучело. Единствените стойностни кадри са мейду 0:10 и 0:20 където изрелеца показа ..... типична техника от ФМА :mrgreen: Ся пак ще кажа, че мога да го направя около 3 пъти по-бързо и ефективно от двамата господа, ама вече ще трябва да си платите за видеоуроците :lol:

Вероятно си срещал мнения от сериозни експерти, че в повечето армии по света (вкл. спецчастите) боравенето с нож и въобще ръкопашния бой са занемарени. е, нормално следствие от развитието на технологиите. Говори се, че до 40-50 год. при битка хората въобще няма да имат визуален контакт... :mrgreen:

Не знам кои са кадрите между 10 и 20, но имаше един момент като се биеше с един облечен като арабин, които ми се сториха добре направени. :?:
dadcor wrote:........... Говори се, че до 40-50 год. при битка хората въобще няма да имат визуален контакт... :mrgreen:
.......То и сега в повечето случаи, някакви бойни умеия човек срещу човек са нужни не на война, а да се защитаваме по собствените улици.. :)
Звяра wrote:
Black Wolf wrote: Вероятно си срещал мнения от сериозни експерти, че в повечето армии по света (вкл. спецчастите) боравенето с нож и въобще ръкопашния бой са занемарени. е, нормално следствие от развитието на технологиите. Говори се, че до 40-50 год. при битка хората въобще няма да имат визуален контакт... :mrgreen:

Не знам кои са кадрите между 10 и 20, но имаше един момент като се биеше с един облечен като арабин, които ми се сториха добре направени. :?:
Е анджък де баш за това говоря. Другото бяха безподобни глупусти и фантасмагории по темата нож срещу човек :) А хамериканците взели че разбрали, че ръопашния бой хич не е отживелица и че хич не те грее, че горе в небото има Предатори и Апачи като ти си в някоя иракска панелка и си се хванал гуша за гуша с някой чалмалия. ;) Па то тактики - мактики за влизане и прочистване......... Много добре стоят по филмите или ако знаеш, че има враг пред себе си. Ами ако не знаеш? Тогаз се оказваш в 3 квадрата коридор и някъв талибан полага неимоверни усилия да ти изкара карантийте, а автомата не е от най-удачните оръжия в тая хипотеза. За справка - при операцията в Ирак, има безследно изчезнали английски и американски войници влезли в разни жилищни комплекси на рутинни проверки. Има доста писано по темата. Тъй че ръкопашния бой и в частност употребата на нож не са загубили актуалността си в армията. И скоро няма да се загуби. Просто на тия чикиджиски електронни джаджи ще се противопостави тактика, която да неутрализира предимствата им и пак ще трябва да се рискува влизане по разни дупки да утрепеш лошия.
Bradley wrote:Абе, лазе - кога ще ни покажеш някое клипче с 10-на основни муш-боц-ряз работи от пекитито - в областта на вратлето/гръдния кош?
Звяра wrote:
Bradley wrote:Абе, лазе - кога ще ни покажеш някое клипче с 10-на основни муш-боц-ряз работи от пекитито - в областта на вратлето/гръдния кош?
Щото аз за тия работи вземам пари :mrgreen: Станах комерсиалче откак разбрах, че съм майстор с минимум 8-ми дан ;) Пази Боже сляпо да прогледне. :lol: :lol: :lol:

Майтапа настрана, ще кача нещо или мое или на едно другарче. За съжаление скоро няма да ходя до Софето да спретнем някво клипче с дзверовете :)
dadcor wrote:И аз тренирам щот съм решил да проверя дали е възможно да се отчувам до толкова ... :lol:
http://nepoznato.energetika-bg.com/2011 ... 56-godini/
joy_boy wrote:звяр, ти да не предлагаш да прочистват тунелите като едно време с нож и с къф патлак беше?
а и темата нали беше за самоотбрана, или тез дето нахлуват да прочистват, имат правото на неизбежна самоотбрана :)
Bradley wrote:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Звяра wrote:
Image

Рядко аматьорска работа, съдейки по белезите е работено или с бекхенд основно или човека е бил левичар. Мушнания поне от снимката не виждам. Тотална липса на техника и много излишни движения, които са довели до това, че жертвата е получавала шансове да се измъкне, както и се е случило. Няма мушкащи атаки към жизненоважни зони, основно рязане през мускулите на гърдите и корема, при това доста плитки - или е имало доста дрехи отгоре, или нападателят не е имал хал-хабер от това как да сече качествено. От раната на лявата ръка отвътре личи, че се е пазил с вдигната високо ръка иначе е доста трудно да получиш рана точно там. Ми кво да се коментира повече - само славата им на ирландците, че са корави копелета. Били са ама преди 1000 години. :mrgreen: Могат само да се учат от наще - един удар и край - http://pa1.bg/kriminale/%D0%B7%D0%B0%D0 ... %82%D0%B0/
dadcor wrote:
Според мен това е някакво показно садистично изпълнение...не са искали да го убиват бързо тия изроди :shock: Чувал съм и други подобни неща за там, режат се нарочно като бесни... :evil:
Lubo wrote:Ама аз не разбрах, тоя нож дървен ли е, пластмасов ли е ??? Накрая на клипа тая мома колената, стана и си тръгна съвсем спокойна !!!
Triarius wrote:http://www.paladin-press.com/product/Th ... el_PDF/PDF
Полезен материал на Паладин Прес. Съдържа любопитна статистика по различни въпроси, свързани с нападения с хладно и подръчно оръжие: процент осъдени, типове рани, с коя ръка и как се нанасят ударите и др. Това е само извадка, цялата книга е платена. Но си струва да се види и само тази част.

Gungrave
любопитен

Post by Gungrave » Tue May 15, 2012 3:48 pm

http://news.ibox.bg/news/id_1668150092
Апелативните съдии не приеха казаното от защитничката на Стефанов адвокат Радост Караиванова, че обвинението не трябва да се квалифицира по член 115, а например по член 118 или 119 - за пристъпване пределите на неизбежна самоотбрана или пък за деяние, извършено в условията на афект.

Според САС мисълта за убийство се извежда от средството, в което е извършено нападението, частта от човешкото тяло, към която е насочен удара, както и силата и интензитета на самия удар. Направената съдебно-медицинска експертиза, доказва че посегателството е с нож, т.е. с него може да се причини смърт, а ударът е насочен към гъдрите, където има жизнено важни органи.
Няма такъв филм като самоотбрана с нож пред съда.

Dicho
разучаващ
Любим несгъваем: Тоа, дека е в мене коги потребва...

Post by Dicho » Tue May 15, 2012 4:06 pm

Gungrave wrote:Няма такъв филм като самоотбрана с нож пред съда.
Лееекинка корекция - нема такъв филм като самоотбрана пред съда. А си ръгнал да са пазиш, а те осъдиа...
"Естествената глупост винаги побеждава изкуствения интелект" - Т. Д. Д. Пратчет
"Две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост. Но не съм сигурен за Вселената..." - А. Айнщайн
Veni, Vermini, Vomini...

Incubus
редовен
Любим несгъваем: РАТ-1 :)

Post by Incubus » Wed May 16, 2012 4:41 pm

Dicho wrote:
Gungrave wrote:Няма такъв филм като самоотбрана с нож пред съда.
Лееекинка корекция - нема такъв филм като самоотбрана пред съда. А си ръгнал да са пазиш, а те осъдиа...
Предпочитам да излежа 1-2-3 отколкото да ме носят 6... : book :
Да си добре пригоден към едно зле функциониращо общество НЕ е признак на добро здраве.

ovcharq
напреднал

Post by ovcharq » Wed May 16, 2012 6:57 pm

Всичко е в ръцете на адвоката,знаете има адвокати,които познават законите има и адвокати ,които познават съдията,макар и по-скъпо платени ,залагайте на вторите *DRINK*
Кинжал хорош для того, у кого он есть, и плохо тому, у кого он не окажется… в нужное время.

Amateur
редовен

Post by Amateur » Thu May 17, 2012 10:06 am

ZombayO wrote: Ето как изглежда един истински убиец:
Image
А ето как изглежда в действителност ножът, с който е извършено убийство:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

(Снимки - guns.ru)
Ножът е важно да е точен.

servantesss
постоянно присъстващ

Post by servantesss » Tue Jun 12, 2012 10:26 pm

Ееее тоя си е класически убиец:
Image

Звяра
редовен

Post by Звяра » Mon Oct 24, 2016 10:15 am

Началото на серия от видеа по темата "Самозащита срещу нож". Доколкото виждам е планирана цяла серия. :)

Post Reply

Return to “Бойни изкуства и самозащита”